Valentino Rossi – legenda kráľovskej triedy MotoGP

Milovníci motošportu zbystrite pozornosť! Všetci fanúšikovia MotoGP určite poznajú žijúci fenomén a deväťnásobného majstra sveta v motocyklových závodoch, z toho v takzvanej kráľovskej disciplíne MotoGP až sedemkrát. Pre tých, ktorí sa v tomto športe neorientujú, zoznámte sa s legendou Valentino Rossi. Tento taliansky závodník je v súčasnosti považovaný za najlepšieho jazdca na motocykloch a hrdo nosí aj na svojich dresoch prezývku „The Doctor“.

 

V otcových šľapajách

Valentino Rossi je v poradí druhým najlepšie zarábajúcim športovcom, ktorý žije mimo Spojených štátov amerických. Už otec tejto motocyklovej hviezdy bol známym talianskym športovcom, syn len pokračoval v jeho šľapajách a otca niekoľkonásobne predbehol.

V dvanástich rokoch vyhral Valentino Rossi až šestnásť oblastných závodoch na motorke. Otec mal pre Valentina ešte v tom období iné plány a chcel ho skôr smerovať na závody na F1.

Jeden titul za druhým

Tento šport je však finančne náročný a pre rodinu bol neúnosný a tak Valentino ostal pri minimotorkách. A spravil naozaj dobre! Prvý titul majstra sveta na motocykloch získal v roku 1999. Sedemkrát zvíťazil v MotoGP.

Táto trieda vznikla v roku 2002, ktorú hneď dva roky po sebe na motocykli značky Honda Rossi vyhral. Nasledovali ďalšie dva roky pod značkou Yamaha a k dvom ďalším prvenstvám sa vrátil Rossi v roku 2008 a 2009.

Valentino Rossi je v súťažnom móde už od roku 1997 a práve budúci rok mu vyprší zmluva s Yamahou. Otázkou je, či sa bude zmluva predlžovať, alebo či sa po dlhých jazdeckých rokoch dá Valentino Rossi na dráhu odpočinku. Jazdec si dokonca založil svoju vlastnú jazdeckú akadémiu, v ktorej sa začínajú rodiť ďalšie veľké motocyklové talenty.

Foto: pixabay.com