Dovolenka na Slovensku ponúka kvalitné vyžitie

Čas dovoleniek sa blíži závratnou rýchlosťou a ak problémom nie sú finančné prostriedky, je o päť minút dvanásť pre výber tej správnej destinácie. Paradoxom je, že za kvalitnou dovolenkou nemusíte cestovať tisícky kilometrov, ale pokoj a pohodu nájdete aj v domácom prostredí. Vyskúšajte si dovolenku na Slovensku!

V prvom rade by ste si mali určiť priority a rozhodnúť sa pre typ strávenej dovolenky. Turistika, wellness, šport, kultúra, voda, zábava? Podľa vybranej kategórie si budete lepšie vedieť zvoliť miesto pobytu, namiesto toho, aby ste išli „naslepo.“ Slovensko ponúka množstvo možností, ako stráviť horúce letné dni za prijateľné ceny.

Ak máte chuť stráviť dovolenku turistikou, kochať sa krásami slovenských hôr a zdolávať vrcholky štítov, nepochybne sú vynikajúcou voľbou pre vás Tatry. Tie však ponúkajú okrem hôr aj mnoho ďalších služieb, ktoré vám spríjemnia pobyt strávený v obkolesení prírody. Rôzne turistické atrakcie, blízky akvapark, wellness, kultúrne podujatia. Vyberať je naozaj z čoho!

Samozrejme, nie každý chce svoj oddych stráviť zdolávaním hôr a čas na slnku a vode je pre neho nevyhnutnosťou. Bezpochyby, Štúrovo vám môže ponúknuť viac, ako očakávate. Na výber máte z rušného, ľuďmi naplneného kúpaliska, no o kúsok ďalej je jedno menšie, pokojné.

To však nie je všetko! Aj okolie Dunaja je prispôsobené pre trávenie času vylihovaním. Centrum mesta zväčša nebýva rušné, takže priestor pre romantické prechádzky smerom do Ostrihomu a jeho katedrále sú povinnými jazdami.

Ak patríte k tým, čo vyhľadávajú skôr menej známe a ľuďmi nevyhľadávané miesta, mali by ste okrem Liptovskej Mary, Šíravy či Seneckých jazier navštíviť aj menšie hrádze či upravené prírodné jazerá. Neváhajte a začnite do detailov spoznávať svoj domov, je predsa krásny a plný prekvapení!

Foto: pixabay.com