Zdravý sexuálny život

Ku každému partnerskému vzťahu patrí tak ako láska a úcta, tak aj pravidelný sex. Avšak, ten si musia užívať obaja, pretože v opačnom prípade bude minimálne jeden z partnerov trpieť a možno hľadať nepoznané a odopierané inde. Ak nechcete zažiť situáciu nevery alebo nenaplňujúceho sexu, musíte sa o potrebách druhého bez najmenšej hanby rozprávať a zistiť, čo si môžete dovoliť a čo je zase úplne tabu.

Zdravý sexuálny život neznamená mať sex trikrát do dňa a pritom s niekoľkými rôznymi partnermi, práve naopak. Zdravý znamená naozaj zdravý, a teda s jedným partnerom, u ktorého máte istotu, že nemá žiadne pohlavné choroby, jeho zdravotný stav je v dokonalom poriadku a tiež, že nestrieda sexuálnych partnerov ako na bežiacom páse. Jedine tak si zabezpečíte istotu, že vám sex nijako neublíži.

Podľa sexuológov sa odporúča mať sex približne tri až štyrikrát týždenne, aby si ho vedeli obaja partneri užiť a nenastali žiadne komplikácie. Ak si chcete svoj sexuálny život ale okoreniť, mali by ste sa poobzerať po obchodoch. Navštívte so svojim partnerom diskrétny sex shop a nanajvýš smelo vyberte erotické pomôcky podľa vlastnej chuti. Potom vám už nezostáva nič iné, ako za sebou zavrieť spálňové dvere.

Zdravý sexuálny život môže byť ešte zdravší a lepší, ak je na iných miestach, ako len doma. Je úplne jedno, či sa vyberiete na Bali, Zakynthos či do Indie, nové miesta vám môžu priniesť nové túžby, fantázie a chute, ktorými si sexuálny život obohatíte a zlepšíte.