Dobré ráno, záhrada

Ročné obdobia ako chladná jeseň a tuhá zima nevyhovujú každému, mnohí upadajú do depresií, majú pochmúrnu, smutnú, ba až zlú náladu a jediné, na čo sa tešia, je jar. Pre tých, ktorí bývajú v rodinnom dome alebo majú záhradu, kde môžu tráviť slnečný a teplý voľný čas, je jar vykúpením. Pri vyjdení na záhradu na začiatku jari by ste však nemali zabúdať na jej skrášlenie a ošetrenie všetkého záhradného nábytku.

Záhrada si vyžaduje po nepríjemnej a mrazivej zime dostatok pozornosti, pretože v opačnom prípade vám bude robiť „napriek.“ Musíte rozlišovať medzi záhradou, kde sadíte a záhradou, kde nič nepestujete, ale spĺňa len voľnočasovú funkciu. Tam, kde pestujete, je nevyhnutné dodať zemine potrebné živiny a vitamíny, aby bola schopná aj ďalšiu sezónu naplno „pracovať.“ Taktiež by ste ju mali nechať istý čas, bezprostredne po začiatku jari, oddychovať a až následne na to sadiť.

Ak sa chystáte svoju záhradu skrášliť a dať do obývateľného stavu, mohli by ste staviť na altánky. Je veľké množstvo veľkostí, tvarov či farieb. Stačí si len vybrať ten ideálny práve do vašej záhrady a počas horúcich letných dní sa budete mať kde schovať pred prudkým slnkom, no stále budete na čerstvom vzduchu. Výhodou altánkov je ich spratnosť. Je ich možné rýchlo poskladať a zas zložiť. Kúpte si do altánku drevené stoličky a stôl a vaše obedy v prírode budú ako z filmov.

Nezabudnite, že pri záhradnom nábytku je potrebná impregnácia dreva. Pri impregnácii sa drevo napúšťa chemickými látkami, ktoré ho chránia pred jeho rôznymi škodcami, plesňami alebo vodou. Takto vám bude nábytok slúžiť dlhšie a bude odolnejšie proti vonkajším podmienkam. Avšak, ani impregnácia nedodá nábytku nekonečnú životnosť, preto ho nevystavujte priamemu slnku a raz za čas ho aj navoskujte.