Správna starostlivosť o pleť

Čistá pleť bez vyrážok a vrások je snom azda každého. Svoj sen môžete mať na dosah, hneď ako si ozrejmíte základné pravidlá starostlivosti o pleť. Ani krásna a zjednotená pleť sa nemusí objavovať len na fotografiách časopisov a magazínov. Je dôkazom, že sa o ňu treba starať nie intenzívne, ale predovšetkým kvalitne.

V prvom rade začnite od seba! Od svojich návykov, ale aj zlozvykov a jasne ich medzi sebou rozlišujte. Zabudnite na plač pred zrkadlom. Radšej svoj voľný čas strávte na čerstvom vzduchu a stravujte sa zdravo. Pleť potrebuje predovšetkým výživu aj v podobe kvalitných minerálov a vitamínov zo stravy. Pite čistú vlažnú vodu a pri umývaní pleti dbajte na hygienu rúk a všetkých kozmetických prípravkov. Pleť si umývajte len vlažnou vodou, a to ráno aj večer.

Pred použitím akýchkoľvek čistiacich či hydratačných prípravkov ich výber vždy prispôsobujte typu svojej pleti. Prípravky aplikujte na čistú a suchú pleť. Krúživými pohybmi v smere od brady po čelo ich jemne vmasírujte do pokožky. Pred použitím je správne rozotrieť prípravok v dlani, aby sa “zahrial“ a všetky aktívne látky sa ľahšie vstrebávali do pokožky.

Krásna pleť po celý život

Čím hydratovať pleť? Olejom alebo hydratačným pleťovým krémom? Oleje pokožku premasťujú. Prenikajú hlbšie a pri dlhodobejšom užívaní zintenzívnia tvorbu kožného mazu. Viac sa odporúčajú pre suchší typ pleti. Hydratačné sérum by malo obsahovať zmes vitamínov C a E a pre jej spevnenie je nevyhnutná kyselina hyaluronová aj kolagén.

Často zabúdame, že aj počas chladných zimných mesiacov treba pleť chrániť produktmi s UVA ochranou. Aspoň raz za týždeň doprajte svojej pleti regeneračný peeling a masku na prírodnej domácej báze. Pri výbere prípravkov na odlíčenie si vyberajte radšej s nižším obsahom alkoholu. Ten pokožku zbytočne dráždi a vysušuje. Krásna pleť potrebuje len tie najvýživnejšie rozhodnutia!

Foto: pixabay.com