Jesenná záhrada

Predstavte si, že máte krásny priestranný rodinný dom, pri ktorom je veľká záhrada. Ako by ste z tejto záhrady spravili exteriérovú izbu, v ktorej sa môžete cítiť ani čo by ste len vyšli do ďalšieho priestoru domu? Po predstavovaní si však niektorí z vás otvoria oči a zistia, že predchádzajúce sny sú ich realitou a naozaj majú záhradu, no nevyužívajú jej potenciál a strácajú tak možný využiteľný priestor.

Nepotrebujete byť záhradný architekt, aby ste si zariadili záhradu štýlovo, efektívne a rozumne. Stačí vám prelistovať pár magazínov o bývaní a určite v nich nájdete skvelé tipy na skrášlenie exteriéru, ktoré bude podčiarknuté pridanými fotografiami. Poobzerajte sa či už v špecializovaných obchodoch alebo na internete po dekoráciách, ktoré nie sú už na pohľad gýčové a hodia sa do záhrady.

Tak, ako sa s ničím nemá veľmi preháňať, tak by ste si mali dať pozor na množstvo aj pri záhradných dekoráciách. Drevená hojdačka v štýle princezien určite poteší každú romantickú dušu, naopak drsných pánov zlomí futbalová brána či basketbalový kôš s malou vybetónovanou plochou. Každému podľa jeho gusta! Okrem týchto dekorácií, ktoré si sami zvolíte, nezabudnite ani na pár kusov záhradného nábytku.

Samozrejme, že nekúpite do záhrady hneď skriňu, no stôl so stoličkami či jedna lavička dobrý dojem len prehĺbi. Možno dostanete chuť sa v lete po obednej grilovačke opaľovať, a preto by ste mali myslieť aj na lehátka alebo už spomínanú hojdačku. Deti by určite potešila hojdacia sieť či trampolína, ktorými záhradu zútulníte a spravíte z nej miesto, kde budete radi chodiť relaxovať a odpočívať.