Máte problémy s mastnou pleťou? Začnite takto

Každý typ pokožky vyžaduje, aby sme sa o ňu starali špecifickým spôsobom.  Nakoniec je to živý orgán, ktorý reaguje na každú jednu vec, s ktorou príde do kontaktu. Pokiaľ paríte k skupine ľudí, majúcich časté problémy s mastnotou pleťou, prinášame vám zopár drobných informácií. Ak sa chcete zbaviť neprirodzeného lesku a ďalších problémov spojených s takouto pleťou, mali by ste dodržiavať správne zásady starostlivosti o pleť.

Vždy by ste si mali určiť váš typ pleti

Aby ste mali istotu, že je vaša pokožka naozaj mastná, vykonáte nasledujúce test – tvár očistite vodou a po niekoľkých hodinách na ňu priložte hodvábnu vreckovku. Pokiaľ na vreckovke ostanú tmavšie fľaky a mapy v oblastiach zodpovedajúcich čelu, nosa a brady, nemusíte zúfať, aj mastná pleť môže byť krásna. Aj to je súčasť života, s ktorou sa musíte naučiť žiť.

Dôkladná starostlivosť

Dvakrát denne by ste mali celú tvár umyť vodou a použiť vhodný čistiaci prípravok, to znamená, že by nemal obsahovať alkohol a iné látky, ktoré by mohli pleť vysúšať. Práve vysušenie spôsobuje ešte väčšiu mastnotu, pretože pokožka sa začína automaticky brániť. Potom naneste dostatočnú dávku hydratačného krému pre problematickú pleť. Niekedy pomôžu aj domáce masky, ale ak budete používať kvalitnú kozmetiku Saloos, výsledky uvidíte už v priebehu niekoľkých dní.

Hĺbkový zásah

Pokožka sa skladá z niekoľkých vrstiev, niekedy preto pomôže, ak sa postaráte o spôsob, ktorý dokáže preniknúť do jej najnižších vrstiev. Hĺbkové čistenie by ste vašej pleti nemali dopriavať častejšie ako dvakrát týždenne, aby opäť nedošlo k jej vysušeniu. Môžete vykonať kvalitný peeling doma s pomocou kozmetických prípravkov dostupných v obchodoch , alebo u odborníka.

Drobné detaily na záver

K dokonalej pleti vie pomôcť aj celkový vzhľad. Zdravá pleť vynikne, ak si oblečiete erotické body. Tiež si nesmiete vyberať umelé vlákna a syntetické materiály. Mastná pleť nesmie zabudnúť ani na

používanie špeciálnych líčidiel. Nepríjemného lesku sa zbavíte samozrejme pomocou jemného podkladového krému, prípravkom s obsahom minerálov a klasického púdru. Pri čistení pleti siahnite vždy po jemnom prípravku s čo najnižším obsahom mydla.

Foto: pixabay.com