Zariaďujeme modernú predsieň

Ak vám skutočne záleží nielen na vlastnom pohodlí, ale aj na príjemnej atmosfére pre hostí, dajte si pri zariaďovaní interiéru záležať na každom detaile. Priestorové a dekoratívne riešenia sú jednoznačným odrazom vkusu a organizačných schopností. Tí, ktorí chcú vytvoriť pozitívne dojmy už pri vstupe do predsiene, precízne kombinujú všetky moderné nábytkové prvky a doplnky.

V domácnostiach sa len pomenej dostáva do pozornosti vkusné vybavenie predsiene. Pritom práve táto miestnosť zastáva hneď niekoľko dôležitých funkcií. Na základe jej stavu a organizovanosti si hostia vytvárajú prvotný obraz o danej rodine. Čím vkusnejšie a usporiadanejšie bude predsieň pôsobiť, tým pozitívnejšiu mienku si o vás návšteva utvorí. Predsieň teda spĺňa funkciu kontaktnú.

S možnosťami funkčného využitia predsiene pokračujeme ďalej. Možno ste si doposiaľ ani neuvedomili, v čom všetkom tkvie podstata inovatívnych predsiení. Ak ste daný priestor doposiaľ využívali na pohodenie kabátov a topánok, rýchlo s tým skoncujte! Predsieň dokáže nadobúdať oveľa väčšie organizačné a funkčné rozmery. A to aj za predpokladu, že ide o priestorovo jednu z najmenších využívaných plôch v domácnosti.

Význam predsiení spočíva aj vo funkčnom organizovaní oblečenia a obuvi. Do popredia sa dostáva minimalizovanie masívnych nábytkových zostáv a rôznych gýčových dekorácií. Tým vás však nechceme nahovoriť na ich odstránenie, len vás upozorňujeme na potrebu bezpečnosti pri prechode úzkou predsieňou. Ako synonymum modernizácie v predsieňach možno použiť praktickosť a jednoduchosť.

Funkčné tajomstvá moderných predsiení sú odhalené! Ponúkame vám zopár inšpirácií pre ich vkusné a jednoduché zariaďovanie

Účelné a praktické využitie predsiene musí teda spĺňať požiadavku jednoduchosti. A to práve z dôvodu, že v predsieňach nieto miesta nazvyš. Predsieň musí byť teda vybavená dostatočným množstvom odkladacích boxov, skríň a políc. Táto vstupná miestnosť býva často zahádzaná kopou rôzneho oblečenia a topánok, čím sa značne podporuje neporiadok a chaos v domácnosti. Mali by ste si teda vyberať z takých nábytkových zostáv, ktoré ponúkajú multifunkčné využitie.

V predsieni sa síce hostia uskromnia aj s menšími priestorovými možnosťami, no vo svojich potrebách často nepoľavia. Po vstupe do predsiene musí byť hneď jasné, kde si môžete odložiť kabát, ktorá skrinka slúži na topánky a čo vám poslúži ako menšia lavica na sedenie. Preto zvážte predovšetkým priestorové možnosti v danom byte či dome. Predsieň je síce nenápadnou, no zato viacfunkčnou miestnosťou v domácnosti. Jedným z praktických a pohodlných riešení pri zariaďovaní modernej predsiene je aj možnosť multifunkčných predsieňových zostáv.

Ich podstata spočíva v tom, že ak sa rozhodnete napríklad pre kombináciu šatníkovej a vešiakovej skrine s otvoreným systémom, mali by disponovať dostatočným priestorom aj pre pohodlie hostí. Tí okrem odkladacích boxov a topánkovníkov určite ocenia priestor na sedenie aj vďaka multifunkčnej lavici.

V predsieňach treba efektívne využiť každý jeden kút. V užších miestnostiach si vytvorte vlastný systém praktických poličiek a vešiakov organizovaných do výšky. Týmto sa už možno nastálo skoncuje s dáždnikovým, papučovým či iným sezónnym chaosom.

Foto: pixabay.com