Výhody bicyklovania

Pre väčšinu ľudí sa môže zdať, že bicyklovanie každý deň je nedosiahnuteľný sen. Každodenné dochádzanie do práce na bicykli môže mať pozitívny vplyv na váš život a zdravie.

Ak nie ste na to pripravení, na začiatku skúste krátke úseky. Dlhé úseky vyriešite tak že k autu si pripojíte nosič na bicykle. Je jednoduchšie začať s menšími trasami.

Ak chcete jazdiť každý deň, ale ste pripútaní časovo, jeden z najlogickejších spôsobov, ako zlepšiť svoj výkon je pravidelný tréning. Jazda na bicykli tiež ponúka veľmi reálne zdravotné výhody. Toto je spôsob ako žiť zdravšie. Odporúča veľa doktorov…

Čistejšia myseľ

Akonáhle ste si zvykli jazdiť do práce na bicykli, je to pre Vás dobrá správa. Zistilo sa, že každodenné bicykovanie zvyšuje energiu a znižuje únavu. Dokonca aj  30-minútová jazda zlepšuje reakčný čas, pamäť a kreatívne myslenie.

Lepšia kvalita spánku

So všetkými stresmi v dnešnej rýchlej spoločnosti, ktoré sa znásobujú je pre nás zaspávanie čoraz ťažšie ako kedykoľvek predtým. Vedci zistili že aj menšie energické kardiovaskulárne aktivity, ako je cyklistika, ukázali, že posilňujú fyzickú kondíciu, čím uľahčujú  večerné zaspávanie. To znamená že po príchode z práce môžete bez problémov zavesiť svoj bicykel na nástenný držiak na bicykel a bez stresu oddychovať.

Dlhší život

Denné jazdy na bicykli vás robia šťastnejšími a zdravšími ako kedykoľvek predtým. Taktiež predlžujú vašu dĺžku života.

K bicyklu samozrejme patria aj kvalitne a bezpečné komponenty. Napríklad stojan na bicykel , náhradná duša na koleso bicykla, pumpa na bicykel, svetlo na bicykel a tak ďalej.  Ďalej nezabúdajte na vhodné oblečenie na bicykel. Ak sa rozhodnete použiť bicykel ako dopravný prostriedok treba myslieť na všetko čo Vás môže po ceste do vášho cieľa postihnúť.

Foto: pixabay.com