Pozreli sme sa na trendy aktuálnej zimy

Ak vás zima príliš neteší, tak si ako cenu útechy doprajte nákup trendy oblečenia a doplnkov. Zababušte sa do hrejivých kabátov, tie sú jednoducho nestarnúcou klasikou. Aj keď sú doplnené o rôzne detaily, kombinácie materiálov či zaujímavé strihové riešenia, stále zostávajú klenotom v našich šatníkoch. Pristanú rovnako ako ženám, tak aj mužom. Vyzdvihnú prirodzenú eleganciu a štýl.

Trendy aktuálnej zimy aj naďalej súvisia s výberom atraktívneho a pohodlného kabáta. Ak vyberáme zo širokého sortimentu štýlových dámskych kabátov, ponuka sa oproti minulému roku bohato rozrástla. Módni dizajnéri rozhodne nezanevreli ani na typický model elegantného šedého kabáta. Pri tomto modeli si prídu na svoje predovšetkým milovníčky decentného business štýlu. Dlhý šedý kabát s opaskom môže byť doplnený o jemnú umelú kožušinku.

Takýto jednoduchý, no o to žiadanejší dámsky kabát sa stáva súčasťou ďalších elegantných outfitov. Najčastejšie sa kombinuje s dlhými jednofarebnými šatami alebo s predĺženou blúzkou s opaskom. Ak sa rozhodnete pre elegantné slim strečové nohavice alebo úzku čiernu sukňu, stávate sa pre nás kráľovnou tejto zimy. Pre ženy je v súčasnosti veľmi náročné udržať sa na vlnách typickej ženskej módy. Tento “kráľovský“ outfit dokážete podporiť aj nádhernými členkovými čižmami na nižšom podpätku.

Ak netúžite vzbudzovať dojem rozprávkovej šedej myšky, zamerajte svoju pozornosť na inovatívne riešenia zimných kabátov. Tohtoročná zima oprášila spomienky na kárované a aj zvieracie modely. Do úzadia sa dostáva čierna, boduje hnedá, béžová a horčicová. Výnimočnosťou tohtoročnej zimy sú kabáty doplnené o perie a strapce.

Bundy – parky – bombery…. V kurze sú aj tohtoročnú zimnú sezónu

Rozhodne niet ani najmenšieho dôvodu, prečo by sme sa mali vzdať takých perfektných kúskov, akými sú napríklad štýlové bundy-parky. Sú pohodlné práve pre svoj predĺžený strih a žiadané pre oteplenú vnútornú stranu. Nechýba im ani mohutná kapucňa s (odopínateľnou) kožušinkou.

Väčšinou sa elegantne viažu v páse. Takýto model zvýrazní váš prirodzený ženský šarm. Pánsky sexepíl dokonale zvýrazní trendy prešívaná bomber bunda. Tieto bundy sú zúžené práve v oblasti ramien, hrudníka a v páse. Nemôžeme predsa dovoliť, aby nás mrazivá zima pripravila o kúsok “ľudského tepla“.

Čiapky, šály a brmbolce

Teplo si v zimných mesiacoch musíme ustrážiť aj v oblasti dekoltu, hlavy a rúk. Na to nám poslúžia buď samostatné čiapky, šály a rukavice, alebo vsadíme na väčšiu praktickosť. Čo sa týka čiapok, trendy aktuálnej zimy prajú skôr brmbolcom, našitým detailom v podobe kvetín či mašličiek.

Zaujímavosťou sú aj tzv. škriatkovské čiapky či viacfunkčné tunely. Dúfame, že nezablúdite v žiadnych tuneloch a už vôbec nie medzi trendmi aktuálnej zimy. V outfitoch sa cíťte predovšetkým pohodlne a chráňte svoje telo pred prechladnutím. To rozhodne nikomu na sexepíle nepridáva!

Foto: pixabay.com