Podmienky a faktory, ktoré sa pri jazde autom dnes neoplatí podceňovať

Vedenie motorového vozidla sa môže javiť ako veľmi jednoduchá vec, no v skutočnosti sa môže premeniť na jeden veľký problém, pretože existuje niekoľko faktorov, ktoré musí majiteľ vozidla v tomto smere zohľadniť. My sa na tie najdôležitejšie teraz pozrieme, pretože sa stále ukazuje, že ani vodičské oprávnenie nie je zárukou tej najlepšej bezpečnosti.

Základom úspechu je dobrá autoškola

Plne vybavená autoškola Bratislava je dôležitým aspektom, pretože bez potrebných materiálov by nebolo možné dokončiť kurz a testy. Aj keď si možno poviete, že to nie je žiadne prevratné zistenie, stále je pomerne dosť mladých ľudí, ktorí si veľkosť rizika pri vstupe na vozovku bez vodičského oprávnenia dostatočne neuvedomujú a ohrozuj tým aj bezpečnosť ostatných účastníkov a premávku.

Sneh a letné pneumatiky sú hotová katastrofa

Podceňovať tento významný detail sa určite neoplatí, pretože pri kontakte letných pneumatík so snehom sa vám celá situácia môže poriadne vymknúť spod kontroly a spôsobiť vážne dopravné nehody s následkom ujmy na zdraví a živote. Toto je prvá a najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali uvedomiť. Často sa aj tento faktor podceňuje a vodiči prezúvajú svoje autá až v momente, keď ich prekvapí napadnutý sneh.

LED denné svietenie a čistá ŠPZ

Dodržiavať zákony má svoje opodstatnenie, o čom sa v prípade nevyhnutnosti denného LED svietenia presvedčíte nielen pri zhoršených svetelných podmienkach. Aj to najmenšie zaváhanie vás môže pripraviť o to najcennejšie. Na trhu je výber kvalitných svetiel naozaj široký, čo znamená, že problém s ním mať vy ani vaše auto určite nebudete.

A nezabudnite pritom ani na dobré osvetlenie ŠPZ. Aj zle viditeľná ŠPZ-ka môže byť hodnotená ako priestupok a pokutovaná nemalou sumou, zhruba do výšky 50 €. V týchto neustále zasnežených dňoch, kedy sú jednotlivé časti vášho vozidla pod nánosom ľadu a snehu, by ste mali na tieto veci myslieť viac ako kedykoľvek predtým.

Viditeľnosť čelných skiel

Ak sme pri údržbe vozidla, ktorá je náročnejšia z dôvodu extrémov počasia, oplatí sa myslieť aj na viditeľnosť čelného skla. Mnohí majitelia automobilov to v ranných hodinách a v dôsledku nedostatku času vôbec neriešia a vyberajú sa na cestu bez upraveného čelného skla.

Tieto veci vám ale bránia v dokonalom výhľade na vozovku, ktorý zaisťuje maximálnu bezpečnosť. Nehovoriac o tom, že vás opäť môže prekvapiť aj “mastná” pokuta, a to aj v prípade, ak ste neodstránili sneh zo strechy vášho vozidla. Zbytočne preto neriskujte, veď všetky tieto a mnohé iné ďalšie veci majú svoj zmysel.

Foto: pixabay.com