Dovolenka v kúpeľnom meste a nie príliš ďaleko

Ani takáto voľba nemusí byť zlým nápadom. Dovolenkovanie, ktoré sa spája so zdravím. Na Slovensku máme veľmi veľa kúpeľných rezortov a o viacerých z nich ani toho veľa nevieme. V prvom rade by sme si však pred výberom takéhoto komfortu mali uvedomiť zopár vecí.

Slovenské wellness

Najhlavnejšie je mať vedomie o tom, kde si chceme užiť dovolenku. Potom zohrávajú ešte dôležitú úlohu aj financie a samozrejme počet členov, ktorý na ňu pôjdu. Ak to bude v našej krajine, mali by ste si prekontrolovať žiarovky LED do auta. Bezpečná cesta je nadovšetko a v tomto prípade sa môžete vyhnúť aj pokute za nedodržanie povinnosti denného osvetlenia vozidla.

Na Slovensku máme naše najznámejšie kúpele Piešťany. Nie je to síce veľké mesto, ale ich tradícia je dlhoročná. Účinky liečivého bahna sa využívajú dodnes a zahraničných turistov tu nájdete naozaj veľmi veľa. Niekedy sa tam môžete dokonca cítiť ako cudzinec vy, pretože odlišných kultúr je tu viac než dosť. Dobré na tom všetkom je, že sa všetci spolu znesú a nikde nehrozí žiaden teror.

Za hranicami a predsa blízko

Nie tak ďaleko od Bratislavy sa nachádza náš sused, Maďarsko. Aj táto krajina je bohatá na históriu a to myslíme najmä tú kúpeľnú. Teda, ak si chcete užiť trochu exotiky a zahraničného prostredia, vyberte si wellness pobyt v Maďarsku. Určite sa aj tu o vás postarajú naozaj príkladne a vaše telo získa potrebnú energiu, ktorú stratilo počas náročnej práce.

Dovolenková sezóna je pomaly za dverami a najvhodnejšie termíny sa vyberajú práve teraz. Skúste si teda urobiť malý internetový prieskum, vyhľadajte kúpele v Maďarsku a zložte si takýto pobyt z tých najrôznejších procedúr. Alebo si urobte malý výlet do Piešťan a prieskum na vlastné oči bude tou najideálnejšou formou, ako zistiť, či sa vám tu bude páčiť.

Foto: pixabay.com