Kalkulačka na oplotenie

Výber správneho oplotenia ovplyvňuje viacero faktorov. Medzi ne patrí určite terén okolo vášho domu alebo objektu, ktorý chcete oplotiť. Ďalším faktorom môže byť aj dôvod ohradenia daného pozemku, respektíve to, čo bude ohraničovať. Ak sa jedná iba o dom alebo priemyselný objekt, postačí vám štvorhranné pletivo, ak však potrebujete ohradiť les, prírodnú rezerváciu alebo dokonca diaľnicu, aby sa na dané miesto nedostala divá a silná zver, je potrebné použiť silné uzlové pletivo.

Ďalším faktorom je bezpečnosť a súkromie. Avšak asi najdôležitejším faktorom je výška finančných prostriedkov. Od toho sa odvíja, či si zaobstaráte veľký múr alebo pletivo. V tomto prípade má aj pletivo výhody. Jeho inštalácia je neporovnateľne jednoduchšia a rýchlejšia a zároveň vám dokáže poskytnúť bezpečnosť a vďaka rôznym tieniacim sieťam alebo živému plotu aj súkromie.

Keď hľadáte oplotenie pre svoj pozemok, ale bojíte sa ceny alebo toho, že firma si vypýta veľké peniaze aj za nacenenie a cenovú ponuku? Existuje kalkulačka na oplotenie, ktorá vám pomôže vypočítať, koľko peňazí si máte na nové pletivo na plot prichystať. V kalkulačke si môžete navoliť druh pletiva, stĺpikov a aj rozmery objektu, aby ste tak presne dokázali vypočítať cenu oplotenia. To vám ušetrí čas a dokážete si tak z pohodlia domova objednať oplotenie, aké chcete.

Foto: pixabay.com