Tipy, kde si užiť dokonalú jarnú dovolenku

Prvé slnečné lúče postupne prebúdzajú prírodu a vyslovene lákajú užiť si slniečko do sýtosti. Hoci už aj u nás sa na oblohe objavuje čoraz častejšie, naše počasie na začiatku jari je pomerne nestabilné. Samozrejme, nájde sa zopár dní ideálnych na výlety do prírody, no ak vás láka teplejšie a stabilnejšie počasie, bude na výlet či dovolenku potrebné cestovať o niečo ďalej.

Thajsko

Užite si tropické pláže v Thajsku.

Ak máte plné zuby preplnených turistických stredísk, jarná dovolenka je pre vás to pravé. Vybrali sme tipy na zaujímavé destinácie, ktoré majú počas jarných mesiacov svoje nezabudnuteľné čaro. Či už ste milovníkom pláži, športov, poznávacích zájazdov alebo turistiky, to pravé orechové si v tomto období zvládne vybrať každý. Následne už len stačí zbaliť potrebné veci a šup sa v ústrety novým zážitkom.

Apríl

V našich končinách je apríl považovaný za mesiac s najmenej stabilným počasím, ktoré sa dokáže v priebehu dňa zmeniť hneď niekoľkokrát. Našťastie stačí cestovať len o kúsok ďalej a počasie je o poznanie stabilnejšie.

Apríl je obľúbeným mesiacom všetkých milovníkov rozkvitnutej krajiny. Viaceré destinácie si v tomto období obliekajú pestrofarebné odevy zložené z množstva zakvitnutých rastlín. Hotovou pastvou pre oči budú Japonsko, Rumunsko, Provensálsko, Toskánsko a Andalúzia.

Toskánsko

Krásne Toskánsko

Milovníci turistiky a cyklistiky môžu navštíviť obľúbené turistické destinácie, ktoré majú tesne pred začiatkom turistickej sezóny. Tieto destinácie ponúkajú ideálne podmienky na rôzne športy a navyše, keďže ide o obdobie mimo hlavnej sezóny, nemusíte sa báť preplnenia turistami. Ideálnymi destináciami sú: Maroko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko a Turecko.

Ak vás láka teplo, more a slnečná pláž vydať sa za exotikou môžete do Thajska, na Kubu či Spojených arabských emirátov. Ak túžite po spojení exotiky a poznávacieho zájazdu, výbornou voľbou v tomto období sú ázijské destinácie Laos, Kambodža a Vietnam.

Kuba

Očarujúca pláž na Kube

Naopak, ak ešte stále nemáte dosť zimy, môžete sa vydať za snehom do vyššie položených lyžiarskych stredísk v Alpách.

Máj

Máj poteší všetkých priaznivcov exotických ostrovov, nakoľko ide o obdobie mimo obdobia monzúnov. Navštíviť môžete Srí Lanku, Madagaskar alebo Maurícius. Ideálne počasie na návštevu má v tomto obdobi aj vzdialená Čína. Vo vyšších polohách sa už roztopil sneh a nižšie položené lokality ešte nedosahujú nepríjemné teploty. Užiť si tak Čínsky múr aj ďalšie pozoruhodnosti môžete do sýtosti. Za návštevu taktiež stojí aj Egypt. Teplota vzduchu ešte nedosahuje nepríjemné 40tky, no ovzdušie je už dostatočne teplé a more vyhriate.

Egypt

Pyramídy v Egypte

Máj je u nás spojený s dvoma sviatkami, vďaka čomu ide o ideálny čas na rýchle poznávacie zájazdy počas predĺžených víkendov. Počas 3 dní zvládnete navštíviť viaceré známe európske metropoly. Medzi najvyhľadávanejšie patria: Paríž, Londýn, Miláno, Rím, Benátky či susedné Praha, Budapešť a Viedeň. Pri plánovaní výletu do niektorej z európskych metropol nezabúdajte na krátkodobé poistenie na dovolenku. Hoci ide len o výlet takmer na otočku, pri ktorých mnoho ľudí na cestovné poistenie zabúda, rôzne riziká spojené s cestovaním vznikajú aj počas týchto výletov.

Budapešť

Budapešť patrí medzi najkrajšie hlavné mestá. Návšteva Maďarska je rozhodne dobrý tip!

Jún

Jún predstavuje obdobie tesne pred začiatkom dovolenkovej sezóny, kedy teploty začínajú postupne stúpať vyššie.

Pre milovníkov vysokohorskej turistiky ide o ideálne obdobie na zdolávanie rôznych končiarov. Preskúmať môžete krásy švajčiarskych alebo rakúskych Álp, Himalájí či severských krajín ako sú Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko alebo Grónsko.

Počas letného slnovratu za návštevu rozhodne stojí Island. Deň tu počas slnovratu trvá až 24 hodín, čo len tak hocikde nezažijete. Navyše, táto krajina ohňa, ľadu, zeleného machu a čiernej lávy poteší aj unikátnou prírodou a množstvom prírodných krás.

Teploty vo viacerých letných dovolenkových destináciách už dosahujú príjemné hodnoty, no stále ide o obdobie typické nižším počtom turistov. Na dovolenku k moru sa v tomto období môžete vydať už aj na Cyprus, Grécko, Španielsko, Portugalsko a do južných časti Chorvátska a Talianska.

Zakynthos

V Grécku odporúčame Zakynthos. Medzi turistami je mimoriadne populárna Pláž Navagio, kde môžete vidieť známy vrak lode.

Jarné dovolenky predstavujú ideálny spôsob ako sa vyhnúť množstvu turistov a užiť si oddych naplno. Ako pri každom cestovaní, aj pri plánovaní jarnej dovolenky alebo výletu, by ste nemali zabúdať na cestovné poistenie. Len tak si môžete do sýtosti užiť všetky pozitíva, ktoré vám jarná dovolenka ponúka a vrátiť sa späť plný energie a nezabudnuteľných zážitkov.

Foto: pixabay.com