Čo robiť, ak chcete zmeniť a vypovedať PZP?

Chcete zmeniť pzp poistenie? Zdá sa vám, že platíte veľa za poistku alebo, že vám v inej poisťovni ponúkajú lepšiu ponuku? Zmenu povinného zmluvného poistenie v takomto prípade môžete vykonať raz za rok. Musíte však dodržať určité právne náležitosti.

Ako vypovedať pzp poistenie?

Najlepšie bude, ak si priamo vo vašej súčasnej poisťovni zistíte, ako sa u nej dá vypovedať zmluva o poistení. Spravidla však platí, že 6 týždňov pred ukončením vášho pzp poistenia, musí poisťovňa, z ktorej odchádzate, obdržať písomnou formou výpoveď poistnej zmluvy. To znamená, nájdite si vo vašej zmluve o poistení dátum, dokedy máte vozidlo poistené, odrátajte 6 týždňov a dostanete deň, kedy musí byť vaša žiadosť o výpovedi doručená vo vašej poisťovni. Preto je odporúčané, aby ste žiadosť napísali a osobne podpísali skôr, s dostatočnou časovou rezervou na doručenie správy. Alebo sadnite do auta a výpoveď doručte osobne. Niektoré poisťovne však ponúkajú už aj jednoduchšiu formu výpovede, napríklad online formou, preto vám odporúčame, najprv si zistiť informácie u vašej poisťovni. Nemusíte ani nikam chodiť, určite ich nájdete na webe svojej poisťovne.

Dokedy si uzatvoriť nové pzp poistenie?

Keď sa vaša výpoveď dostane do poisťovne, máte vaše vozidlo ešte 6 týždňov poistené v danej poisťovni. Toto je obdobie, kedy si musíte vybrať druhú poisťovňu. Nevyberajte si samozrejme len podľa ceny poistenia. Určite si na pomoc zavolajte online kalkulačku, ktorá vám rýchlo a jednoducho po zadaní vstupných údajov vygeneruje to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše auto. Viete si z nej vyčítaj všetky dostupné informácie o ponukách jednotlivých poisťovní na Slovensku. Aké ponúkajú výhody, bonusy, ale aj aké majú limity poistného. Hneď zistíte, ktoré poisťovňa pre vaše vozidlo ponúka to najlacnejšie pzp poistenie, ale aj ktorá vám ponúkne najvyšší štandard.

Ako si uzatvoriť pzp poistenie výhodne?

Spomínanou online kalkulačkou si nielen zobrazíte všetky ponuky poisťovní na trhu, ale si viete aj rýchlo pzp poistenie vytvoriť. Zvoľte ponuku, ktorá vám príde pre vaše vozidlo najvýhodnejšia a pár klikmi myškou sa presmerujete na stránku danej poisťovne. Doplníte dodatočné údaje, uhradíte platbu a ešte v ten deň dostanete mailom dočasnú bielu a zelenú kartu, ktorými sa v prípade potreby preukážete. Nezabúdajte však, že termín odkedy bude nové pzp poistenie platiť by mal byť hneď na druhý deň po tom, čo vám v súčasnej poisťovni končí zmluva. Neplaťte zbytočne drahé poistné, vyberte si pre vás to najvýhodnejšie.