Srdce Španielska? To je nepochybne Andalúzia!

Ak je váš temperament podobný búrlivým južným Španielom, v Andalúzii ste na správnej ceste. Na ceste za aktuálnymi informáciami o jej kráse a tradíciách. Ide o skutočnú perlu Španielska, klenot či srdce prahnúce po aktívnom relaxe, spoznávaní rôznych kultúr a prírodných skvostov. Andalúzia je pre dovolenkárov jedným veľkým zdrojom kultúrnych, zábavných, ale aj umeleckých inšpirácií. Nechajte sa teda spolu s nami pozvať na exkluzívnu dovolenku do Andalúzie!

Andalúzia je nádherná južná oblasť Španielska. V tejto časti španielskeho územia je tým najväčším a najľudnatejším autonómnym celkom. Andalúzia ponúka naozaj množstvo prírodných a historických skvostov. Pritom ani svojím tisíc a jedným rozprávkovým tajom nie je veľmi žiadaná medzi slovenskými dovolenkármi.

Prečo odmietame túto pulzujúcu, hriešne temperamentnú a slnečnú krajinu? Možno z dôvodu nízkej informovanosti a propagácie na strane tunajších cestovných kancelárií. Alebo sa len obávame, že by sme sa do andalúzskej krásy okamžite zamilovali?

Tak ako aj v iných destináciách, rovnako aj v Andalúzii si môžete užiť jedinečnú plážovú dovolenku so všetkým prímorským pohodlím a luxusom. Jednou z najvyhľadávanejších a najprístupnejších je pobrežie Costa del Sol vo východnej časti Andalúzie. Dovolenku na tejto pláži uprednostňujú predovšetkým mladí a aktívni turisti so záujmom o vodný šport a rôzne zábavné atrakcie. Pláž je bezpečná aj pre rodiny s malými deťmi. Pobrežie je známym centrom hráčov a fanúšikov golfu.

V rytme hriešneho andalúzskeho flamenca pod holým nebom! Predstava, ktorú treba čo najskôr uskutočniť

Práve tento ľudový, hudobno-tanečný prvok sa zrodil v čarokrásnej Andalúzii. Jeho rodiskom je najväčšie andalúzske mesto, Sevilla. Flamenco je nielen príkladným úkazom nespútanej španielskej vášne a temperamentu. Svoju jedinečnosť potvrdzuje aj zapísaním do svetového nehmotného dedičstva UNESCO.

Za zmienku o tejto jedinečnej a nádhernej južnej oblasti Španielska rozhodne stojí aj mesto Sevilla. Pre mesto je príznačný silný kultúrny a historický vplyv maurskej civilizácie. Možno tu vidieť množstvo honosných palácov, architektonických či záhradných skvostov. Tomuto mestu sú históriou a kultúrou podobné napr. Cordoba či Granada.

Ak patríte k dobrodružnejším turistom, rozhodne nevynechajte ani návštevu národného parku Sierra Nevada či Doňana. V oblasti strmých hôr, plytkých močiarov či piesočných dún zažijete množstvo adrenalínových akcií. Andalúzia je teda živým dôkazom nekonečných možností pre spríjemnenie (letnej) dovolenky v nádhernom Španielsku.

Foto: pixabay.com