Ako ušetriť na online nákupoch

Online nákupy majú oproti nakupovaniu v kamenných predajniach niekoľko výhod. Okrem pohodlia a toho, že si viete rýchlejšie porovnať cenu toho istého produktu v rôznych obchodoch to často sú aj možnosti na znižovanie ceny. O úplne základných tipoch určite viete, napríklad že máte nakupovať vo výpredajoch, alebo sa zaregistrovať na stránke obchodu a využívať výhody vernostných programov. V tomto článku sa ale dozviete aj o iných metódach šetrenia na online nákupoch.

Využívajte voľne dostupné zľavové kupóny

Je bežné, že obchody posielajú zľavové kódy svojim zákazníkom, ktorí sa prihlásili do vernostného programu. Vy ale nemusíte čakať, kým vám ich pošle obchod. Dnes sa na internete dá nájsť pomerne veľa stránok, ktoré ponúkajú zľavové kupóny. Vďaka nim budete mať tovar za lacnejšie ceny, aj keď obchod práve nedal zľavu. Výborné je, že už sa dá nájsť zľavový kupón na skoro každý obchod, takže svoj výber nemusíte obmedzovať podľa kupónov.

Vyhnite sa nástrahám dynamického marketingu

V dobe, keď už veľká väčšina ľudí denne využíva sociálne siete, nákupy cez internet a iné technológie, sa veľmi rozrástol tzv. dynamický marketing. Ide o stratégiu, ktorá obchodníkovi umožňuje prispôsobovať ponuky špeciálne pre vás, na základe toho aké stránky navštevujete, čo vyhľadávate, alebo dokonca kde sa pohybujete. Možno ste si všimli, že keď napríklad viackrát navštívite stránku obchodu s nábytkom, na ďalší deň máte v prehliadači reklamy práve so zľavou na nábytok. Keď si predajcovia odsledujú, koľko v priemere miniete na online nákupy, ponúkajú cenu v závislosti od týchto údajov. Takže ak nakupujete pravidelne a aj drahšie veci, vaša cena môže byť vyššia ako u iných. Preto je dobré si pravidelne vymazať históriu prehliadania, súbory cookies a vypnúť nastavenie cielených reklám v prehliadači.

Pýtajte si preplatenie rozdielu ceny

Pri nákupoch sa raz za čas stane, že keď si kúpite produkt za určitú cenu, do niekoľkých dní predajca ich cenu zníži. Určite to nie je príjemný pocit, ale našťastie to predajcovia vedia. Preto niektoré obchody ponúkajú možnosť preplatenia rozdielu, ktorý vznikol. Ak si teda napríklad kúpite tenisky, na ktoré si môžete uplatniť aj zľavový kód, ale ich cena sa pár dní po nákupe zníži o 20€, môžete skúsiť kontaktovať obchod. Napríklad Amazon má v obchodných podmienkach uvedené, že ak do týždňa od prebratia zásielky klesne cena a upozorníte ich, máte možnosť na preplatenie rozdielu.

Ušetriť na online nákupoch môžete naozaj rôznymi spôsobmi. Niektoré z nich by vám možno ani nenapadli, ale teraz ste sa o niektorých zaujímavých dozvedeli. Takže ich skúste využívať a možno sa vám vďaka nim podarí ušetriť.

Foto: pixabay.com