Prečo nekupovať diamantový zásnubný prsteň

Diamanty sú síce večné, ale skutočne ich tak potrebujete k vyjadreniu tých najhlbších citov ? V posledných desaťročiach je totiž nákup zásnubného prsteňa spojené doslova s honbou na diamanty. Pritom ide len o premyslenú marketingovú kampaň amerických spoločností predavájúcich diamanty. Vďaka tejto kampani sa väčšina mladých párov domnieva, že zásnubný prsteň bez diamantu proste nemôže byť. Avšak nie je sa čomu diviť, keď sme o tomto mýte presvedčovaní už od 40. rokov minulého storočia. Pritom ešte do 40. rokov diamantové prstene symbolom zásnub vôbec neboli. Oveľa častejšie sa k zásnubám aj ku svadbe priraďovali hladké kovové krúžky alebo prstene s drahokamami. Krásny efekt docielite tiež aj v laboratóriu vyrobeným zirkónom, ktorý ma častokrát väčší lesk a čistejšiu farbu ako pravý diamant. Väčšine mladých párov sa nepáči predstava kameňa vyrobeného v umelých podmienkach laboratória, pritom o to paradoxne pri zásnubnom prsteni vlastne vôbec nejde.

Infopedia_obrazek_1

Pokiaľ sa odputáte od tradičnej predstavy zásnubného prsteňa alebo svadobné obrúčky s diamantom, zistíte tiež, že máte zrazu viac možností, z ktorých vyberať. A to napríklad medzi farebnými drahokamami, ktoré zásnubné prstene doslova rozžiaria. Alebo zvoľte rovno prsteň s jedinečným designom, napríklad aj šitým na mieru, kde nemusia byť žiadne drahé kamene, ale kúzlo je v unikátnom zdobení kovového krúžku.

A prečo sa vlastne vyhnúť nákupu zásnubného prstena s diamantom, keď sa v podstate jedná o roky osvedčenú a obľúbenú tradíciu? Keď zabudneme na fakt, že táto tradícia bola vytvorená umelým marketingovým ťahom určitých spoločností, ktoré si od toho kroku sľubovali veľké zisky, tak s nákupom diamantového prsteňa sú častokrát spojené viaceré starostí a informácie, ktoré si musíte dopredu zistiť, abyste nielen vybrali ten vzhľadovo najvhodnejší diamant, ale tiež sa nenechali napáliť od nedôveryhodných predajcov.

Málokto sa totiž vo svete diamantov skutočne vyzná a naštudovanie toľkých informácií o diamantoch, ich karátovej váhe, bruse, čistote, inklúziách a tiež overených certifikátoch, to môže stáť skutočne veľa času a nervov. Pokiaľ takú prípravu podceníte, môže sa ľahko stať, že kúpite zbytočne predražený diamant, alebo sa nechytáte na ponuku neserióznych predajcov, ktorí v skutočnosti predávajú falošné diamanty.

Pritom sa stačí rozhliadnúť po iných variantách zásnubných a snubných prsteňov, ktoré sme spomenuli už vyššie. S drahokamami, alebo so zirkónmi sa pri nákupe toľko nenatrápite, takže si ušetríte čas aj nervy, ktoré budete potrebovať na ďalšiu prípravu svadobných osláv. V poslednej dobe sú taktiež veľmi populárne platinové obrúčky, ktoré sú zajímavou alternatívou k tradičnému bielemu zlatu.