O sexe a zdraví trocha bližšie

Téma, ktorá rozpáli nejedného muža či ženu. A prečo sa aj brániť. Veď sex odjakživa patrí k životu a ide o spestrenie nášho života na tejto planéte. Brániť sa niečomu takému, skutočne nedáva zmysel a človek môže iba stratiť. Sexuálny zážitok nie je iba niečím živočíšnym, čo nás doslova prepojí. Človek dokáže počas sexuálneho aktu spoznať svoju osobnosť. Odhaliť svoje slabiny, zlepšiť svoje zdravie a zažiť skutočnú eufóriu. Opojenie vášňou. Slasť, ktorú nezažijete nijako inak!

Sexom k lepšiemu zdraviu

Dôležitosť sexu je vyššia, ako ste si možno predstavovali. Podľa škótskej štúdie tí ľudia, ktorí si dopriali sex častejšie, lepšie reagovali na stres. Zníženie krvného tlaku, posilnenie imunity, zvýšenie sebavedomia, alebo zníženie rizika vzniku rakoviny prostaty. To je pár ukazovateľov, ktoré jasne podčiarkujú význam a dôležitosť zdravého sexuálneho života!

Možno práve z tohto dôvodu sú aj samotné erotické služby absolútnym fenoménom a prakticky aj najstarším remeslom vôbec. Priváty sú dnes pomaly v každom meste a ich ponuka zasiahla celý internet. Avšak dávajte si pozor a pri výbere strávte radšej dlhší čas. Predsa, ide o váš zážitok, ale hlavne zdravie!

V dnešnej dobe pomaly každý zápasí so svojou váhou. Napríklad takým sexom spálite za pol hodiny až 100 kalórií.

Možno ste nevedeli, ale pri sexe vyrobí telo množstvo estrogénov. A to má priaznivé účinky na pleť a tiež aj vlasy.

Jednoducho napísané, je to všeliek!

Uspokojovanie svojich základných potrieb sa v Maslovovovej hierarchii nachádza prioritne. Sex patrí medzi základné potreby a to by ste mali brať na zreteľ!

A na záver pre vás máme pikošku. Vedeli ste, že sex slúži aj ako liečivo proti bolesti hlavy? Totižto pri sexe sa vyplavujú hormóny šťastia, teda endorfíny a tzv. hormón lásky, oxytocín. A práve tieto hormóny znížia bolesť rovno o polovicu a viac.

Foto: pixabay.com