Kto je hviezdou šperkárskeho neba?

Každá žena chce vyzerať čo najlepšie. A muži sú na tom rovnako, len si to nechcú priznať. Musíme však uznať, že ženy majú viac spôsobov, ako vyzerať krásne. Jedným z nich sú aj šperky. Hoci je žena šperk sama o sebe, nič nepokazí tým, keď to zvýrazní ešte nejakými krásnymi náušnicami alebo retiazkou. Ako sa už sto rokov hovorí – všetkého veľa škodí, platí to aj so šperkami. Nemusíte si vždy dať iba decentné a jemné šperky, pokojne noste aj tie výrazné, ale musia sa dopĺňať s vašim outfitom.

šperky

Hviezda šperkárskeho neba

Kto je hviezdou šperkárskeho neba? Každá žena o ňom už počula, jeho kryštály sú preslávené po celom svete. A len málo, ak teda vôbec nejaká, žien by nechcelo nosiť jeho výrobky. Swarovského kryštály žiaria vo výkladoch zlatníctiev viac ako hviezdy na oblohe, no vedeli ste o ňom, že to bol Čech? Daniel Swarovski sa narodil v dedinke s ľubozvučným názvom Jiřetín pod Bukovou. Vyučil sa za sklára a neskôr sa presťahoval do rakúskeho Tirolska, kde sa preslávil vďaka svojmu úžasnému vkusu a výrobkom.

Pýtate sa, prečo odišiel z Česka? Brúsenie kryštálov bolo v tej dobe veľmi náročné na elektrickú energiu a práve v Rakúsku našiel vynikajúce podmienky – silu vody z rieky Inn premenil na elektrickú energiu, ktorá mu brúsila kryštály a zabezpečila celosvetovú slávu. Je otázne, či meno niektorého Čecha je celosvetovo známejšie ako Swarovského. Za úvahu stojí možno Tomáš Baťa.

Šperkov ani kabeliek nie je nikdy dosť

Pekných šperkov nie je nikdy a to isté platí aj pre kabelky. Ale to je pochopiteľné, že každá žena musí mať niekoľko kúskov, keďže musí svoju kabelku zladiť k svojmu outfitu, a keď máte dva, tri kusy, to nie je úplne jednoduché. Žena by mala mať kabelku na všetky možné príležitosti – elegantná kabelka, športová, listová, väčšia, menšia, ozdobná, praktická, cestovná. A to zďaleka nie je koniec zoznamu. Páni, už rozumiete, prečo nie je kabeliek nikdy dosť? Tak nabudúce, keď si vaša partnerka donesie nový úlovok, miesto kritiky ho pochváľte.

Ilustračné foto na titulke: pixmac.sk, Maria Morri – flickr