Paríž – mesto módy, luxusu a hier

Chcete zažiť naozaj dokonalú, ničím nerušenú a nezabudnuteľnú dovolenku, po ktorej nebudete chcieť nič iné na svete, len sa vrátiť späť a prežiť ten strávený čas zas a znovu? Potom je pre vás francúzska metropola tým pravým riešením. Nasadnite na lietadlo smer Paríž a nekupujte spiatočnú letenku, nebude vám ju treba!

Hlavné mesto someliérskej krajiny, Paríž, spája v sebe naozaj všetko, na čo si len pomyslíte. Luxusné obchody, casino, pamiatky, Seinu, pohodu pod Eiffelovkou, nekonečné množstvo parkov, typické trhy, kultúru, históriu, neodbytných predavačov, zručných maliarov, hudobníkov. Vymenovaný je naozaj len zlomok všetkého, čo Paríž skrýva a postupne po kúskoch ponúka svojim návštevníkom.

Práve v Paríži uvidíte typické kaviarne, kde ľudia sedia otočení do ulice a vychutnávajú si sladký pocit intimity. Prechádzka po Champs-élysées navodí, obzvlášť ženám, pocit, že sú vznešené a dokonalé. V Paríži by bolo hriechom neokúsiť typické farebné makarónky, ktoré osladia život aj tomu najhorkejšiemu vnútru. Milovníci športu sa v Paríži určite nezabudnú pozrieť do futbalového Parku princov alebo tenisového Roland Garros.

Známy výrok – lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, platí pri Paríži niekoľkonásobne viac. Zrejme bola táto veta vymyslená pri opisovaní Paríža, pretože kto nevidel, ten nezažil. Viac informácií z prvej ruky, ktoré sú pravidelne aktualizované, nájdete na oficiálnej parížskej stránke www.paris.fr.