Feng Šuej

Určite ste sa už stretli s niekým, kto sa pri zariaďovaní alebo už dokonca pri kupovaní priestorov na bývanie, podnikanie alebo len trávenie voľného času riadi zásadami čínskeho umenia Feng Šuej. Poloha bytu, usporiadanie nábytku a prietok energie. Na tomto všetkom záleží psychická pohoda človeka a pozitívna „charizma“ miesta, ktoré je usporiadané podľa Feng Šuej.

Celé umenie je založené na rozložení energie v byte a následného zariadenia priestoru tak, aby sa človek vyhýbal negatívne nabitým miestam, a naopak, aby sa čo najviac času vyskytoval na miestach, ktoré sú nabité pozitívnou energiou a pomáhajú v živote dosiahnuť pohodu. Ak sa rozhodnete zariadiť si byt podľa umenia Feng Šuej, zaobstarajte si odborné rady. Ľudia, ktorí sa vyznajú v tomto čínskom umení, vám presne nakreslia pôdorys bytu a zakreslia jednotlivé zóny.

Ukážu vám, kde v interiéri je napríklad zóna lásky, pohody, peňazí či spánku a poradia vám, aké komponenty by ste mali do týchto zón zaradiť, aby boli účinné. Napríklad v zóne lásky by nemala chýbať fotografia s milovaným partnerom alebo soška, ktorá priláka lásku snov. Súčasťou „analýzy“ bytu sú aj rady v oblasti farieb. Odborníci vám poradia, ktoré farby pomôžu pritiahnuť vami želané veci a ktoré dosiahnutie potláčajú.

Feng Šuej je v mnohých smeroch spojené s ďalším čínskym umením, a to geomantiou. Tá má dva hlavné významy a oba sú späté s energiou človeka. Prvý význam, ktorý je potrebný pre určovanie Feng Šuej, je veštenie zo značiek na zemi a ten druhý, podstatnejší, vplyv interiéru na život človeka, ktorý v ňom žije.