Najlepšie recepty na domáce masky na vlasy

Chcete, aby vaše vlasy oslnili prirodzeným leskom? Zdravá štruktúra a bujnosť účesu nemusí byť len výsledkom genetiky či šikovných kaderníkov. Ak vám to práve teraz nedovoľuje ani čas, ani finančný rozpočet, nezúfajte. Salóny predsa nie sú jediným riešením, ako podporiť zdravie a krásu svojich vlasov.

Domácim prírodným maskám verí nespočetné množstvo žien. Už sa k nim pomaly pridávajú aj muži, ktorým na vlastnej atraktivite taktiež záleží. Tak ako o každom vlasovom prípravku, tak aj o miešaných domácich maskách platí zásadné pravidlo. Jedna maska nedokáže žiadne zázraky!

V starostlivosti a ošetrovaní vlasovej pokožky preto dbajte na pravidelnosť. Ak sú problémy závažné, vtedy radšej požiadajte o radu odborníka. V domácich podmienkach využívajte len “miešané elixíry“ z čerstvých a dôkladne očistených surovín. Ak vám už v kuchyni niečo nevonia, rozhodne to zahoďte.

Pred použitím jednotlivých domácich masiek sa presvedčte, či je vhodná pre váš typ vlasov. Mastné vlasy potrebujú iné prírodné zázraky než suchá vlasová pokožka. Buďte aj v tom dôslední. Vaše vlasy sa vám odvďačia. Už ich nebudete musieť ďalej skrývať pod kapucňou či v stočených a spľasnutých drdoloch.

Domácimi maskami podporte prirodzenú krásu vašich vlasov!

Ak vás už nebaví mastný, nevzhľadný efekt vlasov, zamierte priamo ku chladničke! Z generácie na generáciu sa odporúča použiť vaječný žĺtok. Vysuší, regeneruje a vy sa na najbližšej párty budete pýšiť rozpustenými a zdravo vyzerajúcimi vlasmi. Vaječný žĺtok po rozmiešaní aplikujte do vlasov. Približne 15 minút nechajte masku pôsobiť. Po opláchnutí a vysušení okamžite zhliadnete výrazný rozdiel.

Často využívaným nápojom na skrotenie mastných a upadnutých vlasov je aj výživný čierny čaj. Ten výrazne spomaľuje činnosť mazových žliaz. Použite jednu šálku vychladnutého čierneho čaju. Postupne aplikujte do vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť aspoň 5 minút pred následným zmytím vlasov šampónom.

Ako pomôcť suchým a lámavým vlasom?

Na suché a lámavé vlasy, ktorým treba dať tú správnu iskru, pomáha zmes kokosového a ricínového oleja. Niekto napríklad obľubuje zmes roztlačeného avokáda s pridaním bieleho jogurtu či jojóbového oleja. Dostatočnú výživu suchým a poškodeným vlasom poskytne zmes tvarohu a olivového oleja. Aplikujte do vlasovej pokožky a dostatočne aj na poškodené korienky vlasov. Po 20 minútach masku zmyte a užívajte si krásu svojich ozdravených vlasov.

Foto: pixabay.com