Matrac, neoddeliteľná súčasť kvalitného spánku. Čo je dobré o nej vedieť?

Na kvalitu spánku toho vplýva naozaj viac. Vieme, že človek sa pre svoju pohodu musí cítiť čo najlepšie. Podobne to samozrejme platí aj pre spánok. Stav ovzdušia v spálni, jej veľkosť, teplota a primerané osvetlenie. Je toho naozaj veľa a je len na každom s nás, čo dokážeme pre tento maximálny komfort urobiť. Minimálne by sme si mali zadovážiť matrac, ktorá bude disponovať optimálnymi vlastnosťami.

Dnešný sortiment je naozaj široký

Matrac a ich sortiment je v dnešnej dobe naozaj široký. Môžeme si vyberať podľa veľkosti, materiálov a zloženia. K tým najzákladnejším sa radia matrace:

  • pružinové, ku ktorým dnes patria moderné taštičkové matrace;
  • z polyuretánovej peny;
  • pamäťovej;
  • sendvičové matrace;
  • zónové a špeciálne zdravotné;

Použité materiály rozhodujú o všetkom

Pre náročnejších je k dispozícii aj iný sortiment, ktorý sa chváli vylepšeniami v oblasti použitých materiálov. Dnes už nie je matrac len klasickou podložkou tela počas spánku. Čoraz viac sa stáva obľúbenou vecou na dokonalý odpočinok. Zaručujú to prirodzené materiály, ktoré majú veľkú schopnosť starať sa o ľudské telo. Ľudia si vyberajú luxusné matrace, pretože sa im osvedčuje, že telo sa najviac zregeneruje počas tohto krátkeho obdobia.

Aj ostatné detaily si zaslúžia pozornosť

Kvalitné obliečky a ideálny vankúš patria k dobrému spánku tiež. Zabudli sme možno na tvrdosť a priedušnosť, čo však vždy u konkrétneho výrobcu nájdete. Nezabudnite, že spánok ovplyvňuje aj životný štýl. Veci, ktoré konzumujete pred ním, vám môžu zapríčiniť nespavosť. Pokiaľ holdujete káve, vyskúšajte vypiť poslednú šálku zelenej kávy 4 hodiny pred plánovaným spánkom. Zelená káva je o niečo zdravšia. Pravidelný pohyb vám pomôže nie len pri dobrom spánku, postará sa o vašu kondíciu a správne rozloženie energie počas celého dňa. Nepodceňujte ani jeden krok a doprajte si kvalitu pri spaní.

Foto: pixabay.com