Technológie

Ako efektívne ochrániť mobilný telefón pred poškodením?

Technické vymoženosti sú každodennou súčasťou života. Bez telefónu dnes neurobíme ani krok. No neustálym prekladaním z miesta na miesto sa môže rýchlo zničiť. Prinášame rady, ako ochrániť mobilné zariadenie pred manuálnym či vonkajším vplyvom.

Nech už ste majiteľom ktoréhokoľvek dotykového telefónu, je dôležité sa o neho postarať. Pýtate sa, ako na to?

Správnou voľbou je kvalitný obal na mobil

Telefón máme ustavične v rukách, je niečo ako naša pravá ruka. Najčastejšou nepríjemnosťou používateľa je teda jeho manuálne poškodenie. Tomu sa dá efektívne a jednoducho vyhnúť.

Kupovať si nový je finančne náročné. Lacnejšou voľbou je postarať sa o mobil dostupnými ochrannými prostriedkami. Naša rada znie: pri kúpe si rovno zaobstarajte kvalitný kryt.

Na výber sa ponúka obrovské množstvo obalov. Ak preferujete nenútenosť, siahnite po čiernej farbe bez vzorov. Ak chcete byť originálni, vyberte si zo širokej škály vzorovaných a farebných variácií. Dnes si zaobstaráte aj vytvorenie takéhoto krytu na mieru či dokonca podľa vašich fotiek. Kreativite sa naozaj medze nekladú.

Upozorňujeme ale na fakt, že spomínané kryty chránia zariadenie iba z jednej, a to zo zadnej strany.

Ak si chcete byť istí, odporúčame siahnuť po praktickejšej možnosti. Tou sú takzvané flip case puzdrá, ktoré poskytujú ochranu z oboch strán. O takto obalený telefón sa isto nemusíte obávať. Dáte ho do vrecka, tašky alebo kabelky, a viete, že pravdepodobnosť porušenia je mizivá.

Tvrdené sklo – pomôcka proti poškodeniu displeja

Mobil často do tašky ledabolo hodíme a leží tam spolu s kľúčami. Určite ste už zažili, že sa vám týmto spôsobom displej poškriabal. Horšie je, keď sa do toho pridá poškodená predná kamera a prestanú fungovať dôležité funkcie. Pri neuváženom narábaní sa dokonca stáva, že mobil spadne na zem. Samozrejme, takáto situácia sa môže stať aj tým najzodpovednejším. Potom už ale displej nie je hladký na dotyk, začne sa na ňom vytvárať akási pavučinka zo škrabancov.

Aby ste tomu predišli, mali by ste si na začiatku spolu s obalom zadovážiť aj tvrdené sklo, prípadne ochrannú fóliu.

Ľudia sa často obávajú, že po ich zaobstaraní nebudú schopní správnej aplikácie. No funguje to úplne jednoducho. K baleniu dostanete aj vlhčenú handričku, vyvinutú špeciálne na mobilnú obrazovku. To znamená, že po sebe nezanecháva šmuhy. Použitie funguje nasledovne: displej očistíte, vzápätí na to jemným pohybom aplikujete sklo či fóliu a máte hotovo.

V prípade, že sa na to necítite, obráťte sa na niekoho zdatnejšieho alebo navštívte obchod so zameraním na mobilné príslušenstvo, kde by vám mali ochotne pomôcť.

Prečo chrániť mobilný telefón?

O ochranu zariadenia by ste mali dbať od momentu zakúpenia. Po prvých pádoch a následných škrabancoch už môže byť neskoro. Ako sme spomínali, základom je kvalitnejšie puzdro alebo verzia číslo dva, a to obal s tvrdeným sklom či fóliou.

Táto ochrana prináša nespočet benefitov. Zariadenie vydrží dlhšie, funkcie nebudú štrajkovať a vy ušetríte peniažky. Zároveň budete ohľaduplní aj k životnému prostrediu, a namiesto každoročnej výmeny mobilu sa postaráte o ten aktuálny, ako najlepšie viete. My dúfame, že sme k prevencii aspoň trochu prispeli.