Zlaté šperky sú investíciou

Šperky nie sú hračky ani žiadna bižutéria, ktorú ste kúpili za pár korún, leží vám bez väčšej pozornosti pohodená v kúpeľni a za pár mesiacov je nepoužiteľná, pretože prišla do kontaktu s vodou, kozmetikou a potom. Zväčša sú už takéto doplnky nepoužiteľné. Avšak šperky z drahých kovov sú už iná záležitosť. Ak si zadovážite zlatý šperk, ktorý nie je lacným kúskom, musíte sa oň aj dobre starať, inak mu znižujete životnosť.

Udržujte ich životnosť

Vaše zlaté šperky sú vašim pokladom. Nie je vôbec pravidlom, že by sme si kupovali šperk zo zlata na každú príležitosť, preto sú zrejme pre vás tieto šperky niečim špeciálne. Mali by ste sa naučiť dobre ich vyčistiť. Pomôže vám kyselina citrónová, ktorá odstráni mastnotu či zájdenú špinu a dodá vášmu šperku stratený lesk. Na istotu môžete staviť u odborných klenotníkov, ktorí vám zlaté šperky vyčistia pomocou špeciálnych čistiacich strojov. Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, robte ju pravidelne, nie až keď je šperk v zlom stave.

Vyberte ten správny

Šperky sú aj ideálnym darčekom, určite nič nepokazíte dámskymi zlatými náušnicami, stačí si len dať pozor na výber tvaru náušnice, aby sedel k budúcej majiteľke. Všetky krásne šperky na sperkyno.sk vám vyrazia dych a vy nebudete vedieť, ktorý kúsok zvoliť. Orientujte sa aj podľa karátov, ktoré daný šperk obsahuje. Vyjadruje to podiel množstva zlata v šperku a s vyšším číslom stúpa, samozrejme, aj jeho cena. Ide tiež o určitú investíciu.

Nielen módne doplnky, ale aj šperky pochádzajú často z domov svetových módnych značiek. Ak ste milovníkom značky Louis Vuitton, potom neváhajte a prezrite si aj ich ponuku šperkov, kde si príde na svoje či už fanúšička zlata, ale aj náročný muž milujúci nevšedný štýl. Značkové šperky sa takmer vždy nesú v línii a s filozofiou danej značky.

Foto: pixabay.com