Zdravotné problémy mužov. Čo ich najviac trápi?

Aj muži môžu mať skutočne svoje dni. Lenže ich frekvencia osobných prehliadok u urológa je minimálna. Niečo cez 6 %,  konkrétne viac ako 16 203 mužov. To nie je nič príjemné a mali by sme sa z toho konečne poučiť a vziať svoj život a zdravie pevne do svojich rúk. Viete ale ako postupovať pri prvých príznakoch v oblasti ochorenia pohlavných orgánov? Viete si poradiť s týmto chúlostivým problémom a nájsť odbornú pomoc? Ak si tým nie ste celkom istý, mali by ste si prečítať tento článok.

Špecialista na všetky chúlostivé problémy

To je lekár, ktorý sa zaoberá problémami pri ochorení pohlavných mužských orgánov, zápalu močových ciest (aj u žien), vykonáva obriezku a iné. Jednoducho dáva do pôvodného stavu všetky nesprávne funkcie v tejto oblasti.

Ak vás teda trápi časté močenie a prerušuje vám to nočný spánok a znepríjemňuje bežný život, neváhajte ho navštíviť. Je to lekár bežného typu, ktorý sa špecializuje na určitú oblasť a vie presne ako vám pomôcť. Samozrejme, že najskôr vás usadí na pohovku v ordinácii a prediskutuje s vami všetko, čo vás trápi. Nasleduje potom diagnostika a liečba. Obavy však nie sú na mieste

Tie môžu prísť, pokiaľ si dáte “načas.” Ak vás niečo bolí, trápi a sužuje, neodkladajte to a nedávajte chorobe možnosť na rozšírenie. V neskorých štádiách vám už lieky nemusia tak dobre zaúčinkovať a liečba trvá potom oveľa dlhšie.

Zhoršené uspokojenie

Ďalším problémom je neschopnosť muža dosiahnuť erekciu. To sa samozrejme potom prenáša aj do vzťahu a nemusí to skončiť dobre ani pre jednu stranu.

Erektilná dysfunkcia (ED) sa bežne nazýva impotencia. Je to stav, pri ktorom človek nedokáže dosiahnuť ani udržať erekciu počas sexuálnej výkonnosti a rieši to tabletkami na potenciu. Symptómy môžu zahŕňať aj zníženú sexuálnu túžbu alebo libido. Váš lekár vám v takomto prípade pravdepodobne diagnostikuje  ED, samozrejme, ak stav trvá dlhšie ako niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Problémami s erekciou trpí veľa mužov (500 000), a to už aj v mladom veku od 35 do 65 rokov. Štandardné liečby tohto ochorenia zahŕňajú spomínané lieky, vákuové pumpy, implantáty alebo chirurgický zákrok. Mnohí však uprednostňujú prirodzené možnosti a dostupné prostriedky. Výskum zistil, že niektoré z nich môžu zlepšiť príznaky Erektilnej Dysfunkcie vo veľkom. Takže to je ďalší dôvod, aby ste neodkladali ani najmenšie podozrenie, ktoré môže prerásť vo veľký problém a zničiť vám život.

Foto: pixabay.com