Vietor vo vlasoch a úsmev na tvári

Kolieskové korčule sú hitom posledných rokov. Milujú ich rovnako mladí ľudia, ako aj seniori. Predstavujú totiž vynikajúci spôsob trávenia voľného času. A okrem radosti z pohybu a príjemného trávenia voľného času prinášajú kolieskové korčule Vášmu telu aj fyzické a psychické zdravie. Ak ste sa rozhodli pre kolieskové korčule, alebo chcete radosť z korčuľovania dopriať niekomu blízkemu, mali by ste vedieť, ako si vybrať kolieskové korčule.

Viete si vybrať kolieskové korčule?

Ako si vybrať kolieskové korčule? Nie je to také isté ako vybrať si správne topánky. Tu nemôžete nakupovať v štýle – tieto sa mi páčia, beriem ich! Vybrať in line korčule je totiž veda. Najprv treba vedieť, že existujú:

  • dámske kolieskové korčule
  • pánske kolieskové korčule
  • detské kolieskové korčule

Verte, že rozdiel nie je len vo vzhľade a výzdobe korčule. Pánske kolieskové korčule sú totiž tvarované širšie, ako tie dámske. Sú tiež stavané na väčšiu hmotnosť a vyššiu postavu. Detské inline korčule sú charakteristické najmä tým, že je možné nastavovať veľkosť topánky. Korčuľa tak rastie spolu s nôžkou dieťaťa!

Ak si myslíte, že výber kolieskových korčúľ máte za sebou, mýlite sa. Existujú totiž rôzne kolieskové korčule určené na konkrétne štýly korčuľovania.

Vyberte si štýl korčuľovania

Rekreačné korčuľovanie je pre „bežných smrteľníkov“ najvhodnejšie. Kolieskové korčule určené na rekreačné korčuľovanie sú veľmi pohodlné a majú mäkké kolieska. Ak si chcete vďaka korčuľovaniu udržať kondíciu a dobrú postavu, pre Vás je vhodné fitness korčuľovanie. Do fitness korčúľ je treba trošku viac zainvestovať. Topánky by mali byť šnurovacie, aby nohu dostatočne spevnili. Agresívni korčuliari, ktorí dokážu na kolieskových korčuliach predvádzať tie najdivokejšie kúsky, na to potrebujú in line korčule s malými kolieskami. Tie sa totiž lepšie ovládajú. Od hokejových korčúľ prevzali podobu kolieskové korčule na umelecké, športové a pretekárske korčuľovanie. Majú šnurovacie zapínanie a sú veľmi pevné, aby tak udržali nohu športovca.

Či už sa rozhodnete obuť si kolieskové korčule raz za čas, alebo ich plánujete obúvať každý deň, dbajte aby ste sa v nich cítili pohodlne. Len tak si jazdu naozaj užijete!