Vaše jedinečné plastové okno

Na začiatku každého stavebného projektu alebo rekonštrukcie bytu alebo domu sa vynorí aj otázka voľby okien. Pre ktorý druh okien sa rozhodnúť a ktoré fakty by nás pri ich výbere mali najviac zaujímať? Kvalitné okno by vám malo slúžiť celé roky a tešiť vás i svojím vzhľadom.

Okná z plastu -vysoký výkon pri dobrej cene

Pred pár rokmi neboli okná práve najlacnejšou záležitosťou. Kto však mal plné zuby vysokých účtov za kúrenie, ťažko sa otvárajúcich okenných krídiel a zavýjania vetra, bol ochotný si na okná hoci aj požičať. Pri novostavbe, ale aj staršom dome, či byte je kvalitné okno naozaj nutnosťou. Nielen z dôvodu šetrenia na energiách, či eliminácie hluku z ulice, ale aj kôli bezpečnosti.

Na trhu je množstvo výrobcov okien, ale pre ktorého sa rozhodnúť? Jedni ponúkajú vysoko odolné hliníkové okná, kvôli ktorým však treba siahnuť hlbšie do peňaženky, iní prírodne pôsobiace drevené okná, ktoré sú o niečo náročnejšie na údržbu, ďalší zasa kvalitné plastové okná v rôznych farebných prevedeniach, profiloch i drevodekoroch. Ak sa pri výbere okien budete riadiť rozumom, najdostupnejšie sa vám budú zdať práve plastové okná. I napriek ich relatívne nízkej cene sa môžete tešiť na dlhú životnosť, vysokú tepelnú izoláciu aj výborný vzhľad. Výroba plastových okien v spoločnosti Ekoprofil podlieha náročným štandardom, aby sa zabezpečila najvyššia kvalita, odolnosť okien voči poveternostným vplyvom a dlhá životnosť. Plastové okná Ekoprofil dôkladne izolujú teplo a neprepúšťajú vám do domácnosti hluk z ulice. To, že nie je okno ako okno, si overíte zrejme až časom, ako budete okná používať. Iba tie najkvalitnejšie vydržia neustále otváranie, zatváranie i zmeny počasia.

Precízne vyrobené a namontované plastové okno

Ak ste sa rozhodli vybaviť váš dom, či byt plastovými oknami, je potrebné si vybrať zo širokej ponuky na trhu. Okno je totiž vyrobené z plastového profilu, skla, kovania a tesnení. Každému z týchto 4 komponentov je potrebné venovať nemalú pozornosť. Správny dodávateľ by mal mať možnosť ponúknuť viaceré varianty okien a neponúkať na všetky typy stavieb len 1, či 2 variantu. Veď do rekonštruovaného bytu na 7 poschodí sú rozhodne potrebné iné okná, ako do novostavby rodinného domu, alebo ako do nevykurovanej garáže.

Ak ste sa už rozhodli pre typ okna, jeho farbu, zasklenie, kovanie, spôsob montáže, mali by ste si rozhodne overiť vybraného predajcu. Na internete ľahko nájdete referencie spokojných i nespokojných zákazníkov, tie vám pomôžu získať predstavu o tom, koho si vybrať na výrobu a montáž vašich nových okien.

Práve spôsobu montáže je nutné venovať dostatočnú pozornosť. Samozrejme, že okná plnia svoju funkciu iba v prípade, že boli odborne namontované. Spoločnosť Ekoprofil disponuje pravidelne školeným tímom montážnych pracovníkov a odporúča pri montáži postupovať v zmysle STN, pričom používa prevažne materiály renomovaného výrobcu Illbruck.

Foto: pixabay.com