Turecko: Mier vo vlasti, mier vo svete

Patríte k tým, čo si už v zimnom období vyberajú a rezervujú dovolenku na nasledujúcu letnú sezónu? Na jednej strane je pozitívne, že myslite dopredu a chcete sa rozhodovať a vyberať zo širokej ponuky, no na druhej strane zaplatíte určite viac ako pri ponukách last minute. Avšak, máte dopredu všetko zabezpečené a stanovený fixný termín. Dovolenka Turecko sa tak pre vás stane nezabudnuteľnou.

Turecké národné motto „Mier vo vlasti, mier vo svete“ však veľmi nevystihuje momentálnu situáciu v krajine ohľadom ostrova Cyprus, no vy, ako dovolenkujúci turisti, sa nemáte čoho obávať. Cestovné kancelárie ponúkajú to najlepšie z najlepšieho a turecká dovolenka bude pre vás nepochybne tou pravou. V prípade Turecka si dokonca môžete vybrať, na ktorom kontinente svoju dovolenku prežijete – Balkán v Európe alebo Malá Ázia, v ktorej sa rozprestiera väčšina tureckého územia.

V Turecku by ste mali okúsiť čaro nakupovania v centrách miest alebo na trhoch. Ak máte dostatočne pevné nervy a odvahu, mali by ste zjednávať cenu, pretože pre obchodníka je to akousi tradíciou a pre kupujúceho povinnosťou. Pri nákupoch tak často ušetríte aj polovicu pôvodnej ceny. Nezabudnite z Turecka svojim známym doniesť originálny darček napríklad v podobe magnetky alebo milého prívesku.

Pri cestovaní by ste mali skúšať nové veci. K tým patria typické krajanské jedlá, nápoje, káva či zvyky. Okúste nepoznané chute, zažite turecký večer a tešte sa z nových, nezabudnuteľných zážitkov!