TOP 5 záhradných kosačiek pre rok 2017

Pri pohľade von z okna ešte stále vidno neklamné znaky toho, že zima je v plnom prúde, avšak správny záhradkár či gazda vie, že už treba pomaly premýšľať nad blížiacim sa letom. Spolu s prebúdzajúcou sa prírodou isto iste vykuknú aj prvé steblá trávy a ani sa nenazdáme a budeme musieť vytiahnuť našu kosačku. Že tá vaša na jeseň definitívne vypovedala službu? Nuž je tu najvyšší čas poobhliadnuť sa po novej. My Vám ich teraz zopár predstavíme.

Dalo by sa povedať, že v obchodoch si určite vyberiete aj sami, veď ich tam sú tony. No a práve to je ten problém! Je ich také nepreberné množstvo, že laik sa v nich behom pár minúť začne strácať. Chcete elektrickú alebo benzínová, s pojazdom alebo bez? Alebo sa Vám žiada akumulátorová, robotická či vretená? Ako vidíte naozaj si je z čoho vyberať. My sme preto za vás prebehli dostupné modely a vybrali niekoľko kúskov, ktoré nás naozaj oslovili.

Benzínová kosačka SABO 43-A ECONOMY

Kosačka SABO 43-A ECONOMY je majstrom v kosení veľkých plôch do rozlohy 1000 metrov štvorcových. Vďaka širokému záberu 43 cm rýchlo skáša široké pásy trávnika a môže kosiť veľmi dlho vďaka veľkému 55-litrovému zbernému košu so signalizáciou jeho naplnenia. Áno – aj takéto vychytávky prináša nemecký výrobca záhradných kosačiek SABO. SABO 43-A ECONOMY je vybavená pojazdom s konštantnou rýchlosťou 3,6 km/h vďaka čomu úplne bez námahy pokosíte aj skutočne veľkú záhradu.

Benzínová kosačka VILLAGER VRS 510 P

Značka VILLAGER je na našom trhu o niečo kratšie, avšak úspešne si razí cestu vpred nielen na našich dvoroch ale aj na našom trhu. VILLAGER VRS 510 P stavia na kvalite, odolnosti a výkone. Skelet vyrobený z ocele, v ňom osadený výkonný 4-taktný motor BRIGGS & STRATON a precízne nabrúsene nože sú zárukou dlhej životnosti kosačky. Kosačka je takisto vybavená pojazdom a má nastaviteľnú výšku kosenia aj výšku rukoväte. Vďaka ešte širšiemu záberu kosenia až 51 cm, dokáže kosiť ešte rýchlejšie. VILLAGER VRS 510 P výdatne pomôže každému, kto musí bojovať s rýchlo rastúcou trávou vo svojej záhradke.

Elektrická kosačka SABO 36-EL

Elektrická záhradná kosačka SABO 36-EL je zástupcom nižšej triedy kosačiek, ktoré sú vhodné na kosenie menších okolo 500 metrov štvorcových. Ako všetky kosačky SABO aj model 36-EL má nastaviteľnú výšku kosenia a kolieska uložené v guličkových ložiskách. Vďaka tomu a aj vďaka jej nízkej hmotnosti je veľmi dobre ovládateľná, práca s ňou je nenáročná a dostanete sa s ňou aj do rohov záhrady a užších miest.

Elektrická kosačka STIGA COMBI 48 ES

STIGA COMBI 48 ES je perfektná elektrická kosačka s pojazdom, čo sa málokedy vidí pri elektrických kosačkách. Švédsky výrobca STIGA si dal na tomto modeli naozaj záležať a vytvoril z neho naozaj multifunkčnú kosačku. Má nastaviteľnú výšku kosenia, kolieska uložené v guličových ložiskách a kosenie s ňou je naozaj nenáročné až priam bez námahy. Kosačka umožňuje z voliť si z režimov: zber trávy do zberného koša, zadné vyhadzovanie alebo mulčovanie.

Svahová kosačka CANYCOM 1402

Svahové kosačky CANYCOM sú určené pre naozaj náročných uživateľov. Sú skonštruované tak, aby mali ťažisko položené čo najnižšie čo im umožňuje kosiť aj strmé svahy a rôzne kopcovité terény. Kosačka CANYCOM CMX 1402 je mimoriadne robustná a má ohromne silný motor. Dokáže pokosiť doslova čokoľvek aj malé stromčeky a kríky. Sedenie na nej je veľmi pohodlné a stabilné a ovládanie takisto. Umožňuje postupovať rôznou rýchlosťou a má aj predné svetlo.