Ruky ako prostriedok výroby

RukyĽudia sa často trápia nad tým, čo je vhodné darovať svojim blízkym k sviatku. Každý človek je iný, mamu poteší kniha, kamarátku tričko, partnerku lístok do kina. Vraví sa však, že ak je niečo darované naozaj zo srdca, nezáleží na tom, čo to v podstate je. Už malým deťom mamy vštepujú, že nech im radšej niečo nakreslia alebo vlastnoručne vyrobia, ako kúpia, že vraj ich to poteší viac. Čo takto vrátiť sa do detských čias a okúsiť chuť vlastného umenia? Veď hand-made darom sa nedá odolať.

Šikovnejší a zručnejší sa môžu pustiť aj do výroby jednoduchej hračky, treba len mať potrebný materiál. Niekedy stačí zájsť do umeleckých potrieb a ani nebudete vedieť ako a už sa zbadáte pri kuse dreva, ako naň maľujete auto, chystáte si predlohu na maľovanie trička alebo modelujete náušnice z hliny. Nemusíte byť vyučený, aby ste zvládli vyrobiť jednoduché maľované tričko alebo milé doplnky. Práve menšie nedostatky budú tým originálnym a osobným podpisom vašich rúk.

Kto vie čo len trochu maľovať, má vyhraté. Umenie je špecifické, no svojich priateľov poznáte a viete, čo sa im môže páčiť. Buďte vtipný, smiechu nie je nikdy dosť. Ukážte darčekom, ako ich vnímate, nakreslite ich karikatúru. A čo keď nebude vydarená, veď hranice umenia nie sú vymedzené. Ak ste hudobne nadaný, zložte pieseň, nahrajte ju. Veď hudobniny stále ponúkajú kazety, pripomeňte si staré časy a kazetu si pustite spoločne. Na taký darček sa nezabúda.

Ak si netrúfate vlastnými rukami nič vyrobiť, vtipné darčeky od ECOMP Slovakia vám môžu vnuknúť nápad a jednoducho ich objednáte cez internet. S takýmto darčekom sa vám určite nestane, že by niekto druhý kúpil rovnaký alebo by obdarovaný už niečo podobné dostal. Buďte jednoducho originálny. Fantázii sa medze nekladú. Darčekom vyjadrite všetko, čo k človeku cítite, doslova sa do neho vložte, nech sa pri každom pohľade naň vynorí spomienka na vás a vaše spoločné zážitky.

Foto: pixmac.sk, Thomas Leuthard – flickr