Rozprávkové kolekcie Anekke – India a Jane

Anekke, značka plná nežnosti, snov, romantiky, rozprávok. Značka, s ktorou sa vrátite do detstva, s ktorou sa zasnívate, budete znova dievčatkom, nech už máte 20, 35 či 50 rokov. Rozhodne sa nemusíte báť, že kabelky a tašky Anekke sú len pre malé dievčatá, to rozhodne nie! Značka ponúka nádherné, nadčasové a najmä kvalitné kúsky rôznych tvarov a veľkostí. Vyberať môžete z kabeliek od výmyslu sveta, na differenta.sk nájdete kabelky Anekke v malom, strednom aj veľkom prevedení, crossbody, ruksaky aj batôžky, tašky na notebook, peňaženky, kľúčenky, peračníky a iné módne doplnky a všetko v nádhernom prevedení s prepracovanými detailmi.

Každý pol rok prichádza značka Anekke s novou kolekciou, ktorá má vždy svoju tematiku a tá sa odráža na všetkých jej kúskoch. Nová kolekcia pre jar a leto 2019 predstavuje dve podkolekcie a štyri základné dizajny. Podkolekcia Jane a India. Poďme si teda všetky tie módne kúsky z rozprávok postupne predstaviť.

Anekke India

Podkolekcia India má dva dizajny. Prvý je pestrofarebný, zdobený bábikou Anekke, ktorá si dokumentuje svoje zážitky z ciest po Indii. Druhý pôsobí elegantnejšie, je vo svetlejších farbách a zdobený je výšivkami indického slona s logom značky.

A čo rozpráva príbeh o vzniku tejto podkolekcie?

,,Svet bol vytvorený, aby sa objavoval. To je to, prečo som ja dobrodružnou dušou, ktorá chce objavovať nové miesta a pokračovať v zbierke zážitkov, ktoré ma čakajú niekde, kde som ešte nebola. Keď ste totiž súčasťou určitého miesta, národa a jeho zvykov, môžete byť oveľa empatickejší a citlivejší. Nadšená a s túžbou po duchovných cestách som dorazila do Indie. India je krásna a magická, očarila ma svojou veľkoleposťou a energiou. India vás oslní a po chvíli sa dokonca cítite byť jej súčasťou. Okamžite som vedela, že to bude výlet, z ktorého budem mať tisíce suvenírov vo forme fotografií a poznámok spoločne so všetkými spomienkami, ktoré by vo mne žili navždy. ”

,,Posvätné zvieratá, mierumilovné spolužitie ľudí a neustále tempo života bolo všade okolo mňa. Neodolateľná vôňa korenia, festival farieb, posvätné zvieratá a význam každého maličkého detailu v tejto krajine z nej robí zážitok, v ktorom spochybňujete zmysel všetkého, čo robíte, vrátane svojich hodnôt. A tak sa rozhodnete, skúsiť byť so sebou viac prepojení, byť v súlade s vašimi pocitmi.” To rozpráva Anekke, ktorá zanechala svoju životnú cestu po Indii na svojich kabelkách a módnych doplnkoch.

Anekke Jane

Podkolekcia Jane má tiež dva dizajny. Prvý dizajn je v púdrovo-béžovo-hnedom prevedení a zdobí ho romantický motív bábiky s knihou a kamienkami. Druhý design je opäť elegantnejší, má béžový základ a do detailu prepracované kvetinové výšivky.

Anekke rozpráva: ,,Bolo raz jedno malá dievčatko, ktoré rado čítalo. Bola som to ja, Jane. Pre mnoho ľudí znamená čítanie kníh oveľa viac než len koníček. Je to spôsob, ako uniknúť od reality a žiť iné životy. Čítať príbehy znamená snívať, bez toho, aby ste museli zatvárať oči. A pre mňa je to malý čarovný akt, ktorý si môžem užiť kdekoľvek na svete, kedykoľvek počas dňa.”

,,Spomínam si na chvíľu, keď som prvýkrát otvorila knihu a ponorila som sa do prvých stránok. Akoby som priamo počula zvuk písacieho stroja, rozhodne ten príbeh písala žena, ktorá používala písmená a slová k tomu, aby zmenila svet. A to ma naplnilo určitým zmyslom a citlivosťou, hrdosťou, ale aj predsudkami. Od tej chvíle, kedy som sa prvýkrát začítala, sa čítanie stalo mojim rituálom. Predstavte si ten okamih, kedy otvoríte knihu, začítate sa a zrazu sa stanete jej súčasťou. Prežite, milujte, snívajte, plačte, predstavujte si. Žite. Nepochybne neexistuje žiadne iné potešenie, ako je čítanie. Naplňte tašku s vašimi obľúbenými príbehmi, cestujte do cieľa, otvorte ju a straťte sa.” To a omnoho viac sa prejavuje na dizajnových módnych doplnkoch tejto podkolekcie.

Foto: differenta.sk