PZP pre dôchodcov: Aké výhody môžu penzisti získať?

Mnoho dôchodcov v dnešnej dobe aktívne využíva motorové vozidlá a každý z nás ich berie ako samozrejmú súčasť komunity vodičov. Tak isto majú povinnosť uzavrieť povinné zmluvné poistenie. Bohužiaľ, oproti aktívne pracujúcim vodičom majú penzisti značne obmedzený rozpočet. Existujú možnosti, ako vyviaznuť z tejto situácie? Čítajte ďalej.

Cena PZP: očakávanie vs. realita

Priznajme si, starší vodiči môžu mať spomalené reakcie či schopnosť riešiť krízové situácie, čo zvyšuje riziko dopravnej nehody. Mnohí z nás by teda očakávali, že na vyššie riziko sa viaže i vyššia cena povinného zmluvného poistenia. Potešíme vás, opak je pravdou. Podľa štatistík, najviac dopravných nehôd spôsobujú mladí šoféri, ktorí sú buď neskúsení, alebo sa nevedia vpratať do kože. V ich prípade poisťovne nastavujú cenu PZP vyššiu, no dôchodcov sa tento prípad netýka a v žiadnom prípade nehrozí, že vám kvôli vyššiemu veku dvihnú cenu povinného zmluvného poistenia.

Dostanem zľavu z ceny PZP?

Hoci vám nehrozia vyššie platby povinného zmluvného poistenia, so zľavami je to trošku zložitejšie. Aktuálne ich poskytuje len pár poisťovní. Ak však nájdete tú správnu, viete ušetriť až 50% ceny. Do kategórie dôchodcov zaraďujeme invalidných dôchodcov bez ohľadu na vek a starobných a výsluhových dôchodcov vo veku 65 rokov a vyššie. Pri vybavovaní poistenia vám stačí preukázať sa platným preukazom dôchodcu a zľava je vaša. Pokiaľ nemáte chuť obiehať množstvo poisťovní a informovať sa o dostupných seniorských výhodách využite online kalkulačku PZP, ktorá vám dokáže ušetriť množstvo času a poskytnúť okamžité informácie.

Patríte aj vy medzi seniorov, ktorí si ešte stále dokážu vychutnávať jazdu autom? Ak máte viac ako 65 rokov, neváhajte a vybavte si zľavnené povinné zmluvné poistenie. A za ušetrené peniaze nezabudnite vašej manželke kúpiť kvietok pre radosť.