Putovanie po Španielsku

Po čom dovolenkári túžia? Španielsko v každom z vás prebudí iné pocity. Jeden človek v ňom vidí príležitosť pre pokochanie sa umeleckými dielami všade naokolo, ďalší vidia nádherné pláže, iní zase nekončiacu zábavu a nočný život plný skvelého jedla a veselých ľudí.

Plážová kultúra v tom najznámejšom

V letnom období nie je vôbec ťažké nájsť miesto, v ktorom by ste nestretli ďalších ľudí dychčiacich po zábave, alebo aj oddychu. Na pobreží Costa Brava plne uspokojíte svoju túžbu zoznámiť sa s cudzincami, ktorí sú vám sympatickí. Medzi najznámejšie strediská Španielska patrí Loret de Mar. Tu sú okrem pláží aj iné možnosti zábavy plné vodných parkov, tobogánov, či diskoték.

Tossa de Mar sídli taktiež na Costa Brave. Mestečko je obľúbené hlavne vďaka dobrému prístupu do vody z pláží, čo umožňuje skvelý zážitok z potápania. Pokiaľ hľadáte pokojnejšiu dovolenku, možno s deťmi a rodinou, potom je toto mieste pre vás ideálne.

Ak ste na druhej strane lode, a namiesto kľudu hľadáte hlavne zábavu a nekončiacu párty, najlepšia voľba je Ibiza. Okrem všadeprítomných diskoték a barov je tu aj nádherná príroda, ktorá vám nedá spať. Nezabudnite teda sledovať aktuálne zľavy na pobyty a letenky, aby ste si to tu mohli užiť čo najlepšie.

Po pamiatkách

Pre naozajstných dovolenkárov má Španielsko pripravené omnoho viac, než len opaľovanie a zábavu vo vode. Pamiatky z tohto miesta sú svetoznáme a je ich naozaj mnoho. Pre milovníkov umenia je tu Museo del Prado v Madride, ktoré sa radí medzi najväčšie a najkrajšie galérie na svete. Určite si nenechajte ujsť Barcelonu, ktorá je vhodná pre poznávacie zájazdy. Práve tu sa nachádza Sagrada Familia – stále nedostavaná katedrála, ktorá by sa mala v budúcnosti týčiť až do výšky 170 metrov. Casa Milá stojí taktiež za pohľad. Je to bývalé obydlie známeho architekta Gaudího, ktorý Barcelone vdýchol život a prispel k mnohým architektonickým skvostom v tomto meste. Neďaleko Madridu sa pokocháte pohľadom na palác Escorial – sídlo kráľovskej rodiny. Prístup do neho majú aj turisti. Blízko jaskyne Altamira sa môžete pokochať maľbami z praveku, ktoré sa teraz nachádzajú v múzeu s rovnomenným názvom.

Kuchyňa

Pokiaľ máte radi dary mora a doma sa ich bohužiaľ nemôžete do sýtosti najesť, tu si prídete na svoje. Tunajšie jedlo podporuje správny chod organizmu a je šanca, že tu dokonca vďaka strave pár kilo zhodíte. Preto myslite na svoje zdravie aj vtedy, keď si budete chcieť zapáliť cigaretu. Možno by bolo zdravšie aj štýlovejšie vyskúšať zmenu s názvom elektronická cigareta.

V prímorských oblastiach máte tak šancu ochutnať čerstvé ryby, chobotnice, či iné morské pochúťky. Medzi typické jedlá tu patrí aj Paella – jedlo z ryže, zeleniny a mäsa. Existuje mnoho druhov a prísady sa vždy menia podľa toho, v ktorej oblasti Španielska sa práve nachádzate.