Prírodné oleje na každý deň

Rastlinné výťažky majú mnoho liečivých a priaznivých účinkov na ľudské telo. Aj keď existuje mnoho foriem, v ktorých sa dajú prírodné extrakty na trhu s BIO kozmetikou nájsť, k tým najpopulárnejším nepochybne patria éterické oleje. Tie sa získavajú z rastlín, ktoré rastú v rôznych kútoch Zeme a ich účinky samozrejme závisia od konkrétnej rastliny.

Éterické oleje a záruka kvality

Aj keď sa na trhu nachádza mnoho prípravkov, ktoré sú podobné éterickým olejom, len tie pravé majú žiadaný efekt. 100% esenciálny olej sa získava lisovaním, prípadne destilovaním rôznych častí rastlín. Čisté oleje dokážu uvoľniť chemické zlúčeniny v nervovom systéme človeka a navodiť tak žiadaný efekt, či už sa jedná o zdravie alebo krásu.

Na čo treba pri použití esenciálneho oleja myslieť?

Keďže ide v prípade éterických olejov o silné koncentráty prírodných výťažkov, odporúča sa ich pred použitím rozriediť v základnom oleji, telovom mlieku alebo v masti. Rovnako sa dajú na zriedenie pridať do kúpeľa. Esenciálne oleje sa môžu samozrejme využiť aj vo vonných lampách. Pri ich používaní treba myslieť ja na deti a ich dávkovanie prispôsobiť ich veku. V prípade, že človek trpí vážnymi alergiami, kožnými alebo neurologickými ochoreniami, mal by sa, pred začatím pravidelného používania esenciálnych olejov, poradiť so svojim lekárom.

Éterické oleje sa vyrábajú z rôznych rastlín. Každá z nich má iné liečivé účinky, ktoré ocenia ľudia s mnohými zdravotnými alebo kozmetickými problémami. Ak človek hľadá odpoveď na svoj zdravotný problém, môže vyskúšať silu niektorého esenciálneho oleja. Či už ho trápia ochorenia pokožky, dýchacieho, tráviaceho, pohybového, močového alebo iného systému ľudského tela, nemal by sa báť využiť potenciál prírodných olejov. Mnoho druhov olejov si môžete z pohodlia vášho domova kúpiť v internetovom obchode bionatural (ich fb stranka).