Prestavba automobilu na LPG

Strávite za volantom viac času ako vo vlastnom byte a už vás nebaví vyhadzovať nemalé peniaze za tankovanie benzínu? Jednou z pomerne výhodných možností pre vás je automobilová prestavba na LPG. Samozrejme, každá minca má dve strany, každý jing má svoj jang, a teda aj prerobenie automobilu na LPG nesie s výhodami aj niekoľko nevýhod. Ktorá strana u vás preváži?

Najzákladnejšou, najprostejšou a najpresvedčivejšou výhodou, ktorá je spojená s prestavbou automobilu na LPG, je bez akýchkoľvek pochýb cena. Práve tá býva často najrozhodujúcejším dôvodom, ak niekto prerába automobil z benzínového pohonu na plynový pohon. Opačným pólom k cenovej výhode je jej presný rub, a to teda znova cena, avšak, tá počiatočná, ktorú do zmeny vkladáte. Prerobenie automobilu nie je zadarmo, no po určitom čase sa vám investícia vráti.

Ak sa rozhodnete svoje auto prerobiť, budete potrebovať niekoľko dokladov a potvrdení. Prvým krokom je podanie žiadosti na príslušnom úrade, ktorá bude obsahovať základné údaje o majiteľovi vozidla a taktiež o vozidle samom. Následne na to, úrad (ne)potvrdí žiadosť a rozhodne, či daný automobil môže alebo nemôže byť prerobený na pohon plynom. Asi najväčšou nevýhodou je zákaz parkovania LPG automobilov v podzemných garážach, ktoré sú súčasťou väčšiny nákupných centier.

Keď už svoje auto „prerábate“ nájdite si nové plechové a oceľové disky, ktoré sa snažte pripojiť si tak, aby vám ich nikto neukradol. Nezabudnite ani na klingerit, čiže neazbestovú tesniacu dosku a vášmu automobilu dodáte nový elán do života!