Prečo si Kalábria vyslúžila prezývku Karibik Európy

Dovolenka pri mori je všeliek, pomôže vám poraziť nedostatok vitamínov a akné, pracovný stres, zlomené srdce a zároveň vám na celý rok dopredu dobije baterky. Ak hľadáte niečo výnimočné na území Talianska, existuje tu územie, ktoré sa až nápadne podobá na raj – región Kalábria je špičkou talianskej čižmy a nakopne vás k skvelým zážitkom. Najjužnejšia časť Talianska ponúka okrem krásnych pláží aj poriadny kus histórie. Čím sa vám tento región bude snažiť ukradnúť srdce?

calabria-177877_640

Grécko-talianska charizma

Ak sa vyberiete na dovolenku do Kalábrie pripravte sa na taliansko-grécky mix. Dlhoročný vplyv Grécka tu cítite, vidíte, počujete a ochutnáte. Obyvatelia Kalábrie doteraz rozprávajú svojim dialektom, ktorý obsahuje množstvo prvkov z gréčtiny, takže ak sa nedokážete rozhodnúť či chcete ísť na dovolenku do Grécka alebo do Talianska, v Kalábrii nájdete mix týchto kultúr, ktorý chutí úplne božsky. Okrem toho tu na vás čakajú romantické mestečká učupené v kopcoch a obklopené krásnou prírodou. Jedným z tých najkrajších je Capo Vaticano, Capo Rizzuto či Simeri Mare.

Čím je Kalábria výnimočná

Najvýstižnejšia odpoveď je zrejme „všetkým“, ale z toho by ste sa veľa nedozvedeli. Vedeli ste o tom, že Kalábriu prezývajú aj Karibik Európy? Nuž, takúto prezývku nedostane len tak hocikto, teda vlastne ju nedostane takmer nikto. Krištáľovo čistá voda, pláže, na ktorých sa sa nebudete musieť hrať na sardinky. Aj keď sú pláže naozaj nádherné, nebudete sa musieť obávať preľudnenia. A kde by ste mali hľadať tie najkrajšie? Praia a Mare, Scalea, Tropea či Pizzo Calabro sú miesta, kde pre vás kúpanie dostane nadpozemský nádych.

Kalábriu si zamilujete

Pre Kalábriu je príznačné, že vás tu očarí vôňa olivovníkov, citrusových hájov a sviežeho morského vzduchu. Prečo, ak objavíte last minute do Kalábrie, neváhajte ani tú minútu, rovno ho kupujte a navštívte najkrajšiu časť Talianska. Ale pozor, bude sa vám snažiť ukradnúť srdce.

Foto: pixabay.com