Pod stromček Amerika!

Obchody sú preplnené oblátkami a salónkami, z podkrovia či z pivnice oprašujeme ozdoby a stromček  v hlave nám víria myšlienky aké koláčiky na Vianoce pripravíme a v neposlednom rade akými darčekmi blízkych potešíme. Chcete pripraviť výnimočný a prekvapivý darček? A čo takto dovolenka v USA? Nech už zvolíte akékoľvek ročné obdobie pre Vašu americkú dovolenku, nemusíte sa báť zdĺhavých formalít. Všetko zvládnete rýchlo vďaka ESTA visa, o ktorej Vám povieme viac no najskôr Vás inšpirujeme ako môže Vaša dovolenka snov vyzerať.

Roadtrip

Spojené štáty americké majú naozaj čo ukázať, od železno-betónových mrakodrapov a hlučných ulíc prejdete do tichých a opustených dolín až k nádherným vodopádom a obrovským stromom. Množstvo dobrodruhov sníva o poznávacom výlete kedy si prenájmu vozidlo a spoznajú tie najkrajšie miesta. Pre roadtrip cestovatelia volia najmä západné pobrežie, a to slnečnú Kaliforniu a nespútanú Nevadu. Je tu množstvo krás a naozaj budete mať problém si vybrať a urobiť si itinerár.

Pláž  a oddych

Ak si pod pojmom dovolenka predstavíte piesok more a pláž, tak potom je pre Vás výbornou voľbou buď slnečné Miami a jeho Miami beach, alebo ak vám je pocitovo bližšie k západnému pobrežie tak potom navštívte Santa Monicu a pre tých čo túžia aj po luxuse tak Malibu. Oceán Vám prinesie obrovské vlny, je to raj pre surférov, najmä Pacifik, avšak berte na vedomie, že ten je aj chladnejší.

Plavba

Cestovanie do USA je častokrát spájané s úžasnou, priam až dych berúcou dovolenkou na palube obrovskej luxusnej lode. Lákadlom je aj to že každý deň kotvíte v inom prístave. Je možné vyplávať aj zo západného pobrežia, avšk nielen pre Američanov, ale  najmä pre Európanov je najvyhľadávanejší Karibik. Loď vychádza z Miami odkiaľ je to na karibské ostrovy už len na skok. Na výletnej lodi sa určite nudiť nebudete. Nájdete tu divadlá, bary, kino, tobogány, bazény atď.. A ak Vám stačí obyčajná vnútorná kajuta, aj cena za takýto výlet je dostupná aj pre tých, ktorý nemajú preplnené peňaženky.

Párty a hazard

Pre parketových levov či na rozlúčky so slobodou nájdete v USA hneď niekoľko miest, ak chcete pláž a aj párty, tak potom zvoľte Miami, ak túžite po skutočných bujarých oslavách a hazarde, výborným miestom je Las Vegas, kde pri troche šťastia sa môžete z večera do rána stať aj milionárom. Okrem toho tu nájdete rôzne vystúpenia, kiná, divadlá, show, tancujúcu fontánu, vybuchujúcu sopku a z Benátok môžete prejsť rovno do Paríža.

Nakupovanie

Nakupovanie je najmä ženskou stránkou a teda páni ak chcete potešiť svoje najcennejšie polovičky, tak šup na nákupy do USA, skvelým nákupným mestom je New York, kde sú k dispozícii drahé butiky, ale aj skvelé výpredaje.

Dokumentácia esta usa

Na začiatku sme Vám spomínali cestovné povolenie ESTA Visa. Ide o dokument, ktorý v podstate nahrádza víza. (Požiadať oň môžete TU). Pri splnení určitých podmienok a teda ak je Vašim účelom cesta do Ameriky cestovanie a vychutnávanie si voľného času, jediné čo musíte urobiť je si podať online žiadosť o toto cestovné povolenie a následne Vám bude doručené na mail a môžete si užívať!