Ostrov Fuerteventura láka húfy turistov

Uvažujete nad malým útekom zo zimnej reality na pár dní, počas ktorých si nevyčerpáte veľa dovolenkových dní, no stihnete si dostatočne oddýchnuť a doplniť si chýbajúcu energiu ešte predtým, ako začne vychádzať jarné slniečko? Potom je pre vás druhý najväčší ostrov Kanárskych ostrovov tou ideálnou destináciou. Vyberte sa na Fuertenenturu a užite si príjemnú zimnú dovolenku, kde aj v januári je priemerná teplota až osemnásť stupňov.

Pláže

Celé súostrovie Kanárskych ostrovov patrí pod kráľovstvo Španielska a práve najväčší ostrov Tenerife či druhý najväčší Fuerteventura sa stali vyhľadávanými miestami na oddych potom, ako tam začalo bratislavské letisko spúšťať priame lety. Fakt, že sa ostrov Fuerteventura nachádza len sto kilometrov od pobrežia Afriky a vietor sem prináša saharský piesok, napomáha pri vytváraní nových pláží, ktorých je už teraz na ostrove približne stopäťdesiat. Avšak, podnebie je tu práve kvôli tomu veľmi suché.

Aktivity na ostrove

Na ostrove Fuerteventura si na svoje prídu najmä milovníci surfovania a obdivovatelia pláží. Na severnom pobreží ostrova si môžete uži deň na pieskových dunách Corralejo. Tieto duny obmývané Atlantickým oceánom sú dlhé až jedenásť kilometrov a v roku 2002 boli vyhlásené za prírodný park.

Ak ste dobrodružný typ a len vylihovanie na pláži počas celej dovolenky nie je pre vás, potom si spravte výlet do dedinky Ajuy situovanej na východnom pobreží ostrova Fuerteventura. Tu objavíte  jaskyne, ktoré používali v minulosti piráti, keď sa potrebovali skryť.

Milovníci vodných športov si tu prídu na svoje. Určite neváhajte a vyskúšajte potápanie a pre rodiny s deťmi či menej odvážnych turistov sú tu prichystané plachetnice. A v prípade, že by ste si chceli pozrieť domáci šport, tak Juego del Palo je miestny „bojový šport“, pri ktorom musí jeden protivník odzbrojiť toho druhého bez fyzického kontaktu.

Foto: pixabay.com