Obľúbili ste si polokošele? Vytvoril ich známy tenista

Pánske polokošele sú výborným kúskom oblečenia typu smart casual. V podstate sú úplne ideálnym riešením na neformálne udalosti. Aj nosenie polokošieľ má však svoje pravidlá.

Ako vznikli pánske polokošele?

Názov polokošeľa, resp. polotričko môže napovedať, že je tvorené od slova polovica. Akože napoly košeľa a napoly tričko. Vzhľad tomu síce trošku zodpovedá, no názov je v skutočnosti vytvorený od slova pólo. Práve pre tento jazdecký šport sú pánske polokošele špecifické. Pôvodne však vôbec neboli určené na pólo.

S polokošeľou prišiel René Lacoste, jeden z najlepších tenistov svojej doby. V tom čase nosili tenisti veľké košele s dlhým rukávom, čo bolo značne nepohodlné. Vtedy prišiel René s polokošeľou, na ktorú si neskôr našil dnes už svetoznámy znak krokodíla. Problémy s oblečením mali aj hráči póla a tento nápad sa im natoľko zapáčil, že si ho požičali. Keďže pólo v tom čase bolo populárnejšie ako tenis, tak sa tomuto kúsku oblečenia začalo hovoriť polokošele alebo polotričká. Neskôr sa rozšírili aj do ďalších športov, typické sú napríklad pre golf.

Ako nosiť pánske polokošele?

Pánske polokošele sú skvelým spoločníkom na neformálne akcie či obyčajnú prechádzku. Kvalitné a vzdušné polokošele sa hodia na teplejšie letné dni, ako aj na tie chladnejšie. V zime ich môžete kombinovať so svetrom. Čo sa týka zvyšného oblečenia, najlepšie sa kombinujú s béžovými nohavicami a hnedými doplnkami. Ak si ich chcete obliecť s džínsami, tak zvoľte tmavé a bez výrazného vzoru.

Ako pracovná uniforma

Pánske polokošele či polotričká sú veľmi obľúbené aj ako pracovná uniforma. Pracovné sa však od bežných odlišujú hlavne v celkovej voľnosti a veľkosti. V tomto prípade totiž vzhľad výrazne ustupuje pred pohodlím zamestnanca.

Ak si chcete zakúpiť pánske polokošele, tak širokú ponuku nájdete v e-shope Bolf.sk na tejto adrese: https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-polokosele-3400.html.