O nemeckej automobilke Mercedes–Benz

Ten, kto rád načrie do sveta áut, do ich histórie i súčasnosti, rozhodne nepohrdne ani zaujímavými informáciami o nemeckej automobilke Mercedes–Benz. Ide o výrobu a predaj jedinečných, gracióznych áut celosvetového uznania. Na tom sa zhoduje viacero expertov z oblasti automobilového a dopravného priemyslu.

Pod touto značkou sa vyrábajú nielen osobné a nákladné automobily, ale aj autobusy, úžitkové vozidla či moderné mikrobusy. Automobilka Mercedes–Benz si od svojho založenia prešla rôznymi renováciami, ale aj škandálmi či jedinečnými víťazstvami v celosvetových rebríčkoch. Predsa ako každý, tak aj tento automobilový gigant si musí užiť úspechy, ale aj pretrpieť objektívnu kritiku.

Jedným z úspechov, ktoré robí dobré meno automobilke, je napríklad ocenenie z roku 2011. Mercedes–Benz so svojím vizuálnym označením trojcípej hviezdy vtedy obsadil 12.priečku v rebríčku Best Global Brand. Stali sa tak najhodnotnejšou značkou v Európe. Podľa popredných znalcov naberá táto automobilka na rýchlom tempe, respektíve značne vzrastá jej hodnota od roku 2009. Pre porovnanie medzi rokom 2012 a 2013 vzrástli o približne 6%, konkrétne na 31,9 miliárd dolárov.

Úspechy zdôvodňujú tým, že automobilka je stelesnením rovnováhy medzi tradíciou, inovatívnymi riešeniami a vysoko nadštandardným luxusom. Mercedes-Benz oslovuje predovšetkým modernú generáciu, ktorej musí vyhovieť aj v požiadavkách na individuálnu mobilitu. Automobily od triedy A až po triedu S získavajú tak na pozitívnom medzinárodnom uznaní a rešpektovaní silnej značky so zaujímavou históriou.

Automobilka Mercedes–Benz si prešla aj rôznymi škandálmi

Aj táto automobilka sa dala zlákať na umelú úpravu emisií vo vozidlách. V priebehu tohto roka bol emisný škandál odhalený v piatich modeloch áut. Možno chceli čo najdlhšie držať majiteľov v presvedčení o neškodnom vplyve ich áut na ovzdušie. Táto nelegálna úprava sa týkala viac než 700 000 vozidiel. Automobilka dostala pokutu vo výške 3,7 miliárd eur.

Mercedes–Benz a projekt pod názvom Inteligentná jazda

To, že automobilka Mercedes–Benz má rada inovatívne riešenia a nové výzvy na cestách, dokazuje aj nedávny projekt s názvom Inteligentná jazda. Projekt trval päť mesiacov v priebehu roka 2018. Išlo o prispôsobenie automatizovaných a autonómnych vozidiel v podmienkach reálnej cestnej premávky. Skúšobné vozidlo z triedy S absolvovalo jazdu okolo sveta. Učilo sa tak pochopiť konkrétne dopravné podmienky a vytvárať správne rozhodnutia v čase jazdy. Úspešné, inovatívne a priekopnícke stratégie sprevádzajú Mercedes–Benz od jeho vzniku až po súčasnosť!

Foto: pixabay.com

Zdroj: mercedes-benz.com