Najlepšie platené profesie

Aká práca, taká pláca… Stále aktuálne, svieže a dnes už možno aj s miernym sarkastickým podtónom. Pravdou však zostáva, že pracovať vás vôbec nikto nenúti. V podstate sa ani nemusíte zaujímať o žiadne lukratívne pracovné miesto. Pokojne a báječne si užívajte mladosť, vyspelosť a napokon čo najdlhšiu jeseň života. Sny teraz odsuňme nabok! Ak ste sa nenarodili v zlatej kolíske a hmotného bohatstva nemáte na rozdávanie, tak si radšej spolu s nami prezrite aktuálnu ponuku najlepšie platených profesií.

Inšpiráciu v nasledujúcom zozname môžu hľadať aj študenti, ktorí sa práve ocitajú na známej križovatke životných rozhodnutí. Kam ďalej? Láka vás svet umenia, módy alebo technológií? Možno potrebujete len pragmatickejšiu motiváciu, aby ste sa úspešne rozhodli. Najčastejšie nás presvedčí bohaté finančné ohodnotenie. Ale aj za týmto pozlátkom sa skrýva drina a tvrdé sebazaprenie. Nič predsa nie je v živote zadarmo.

Často tie najlukratívnejšie pracovné miesta sú dôvodom straty súkromia a voľného času. Úzko súvisia s workoholizmom a záťažou na celkové zdravie. Čím viac platenú pracovnú pozíciu zastávate, s tým súvisí aj väčšia zodpovednosť za výkon. A to aj v období, keď firma prechádza rôznymi krízami…

Nechceme vás oberať o vaše pracovné vízie, naším cieľom je zosumarizovať aktuálne najlepšie platené profesie. Svojich čitateľov si však natoľko vážime, že im nedokážeme podsúvať len (falošný) lesk peňazí. Preto je už len na nich, do akej miery ovplyvní nasledujúci zoznam ich kariérne ciele.

Svet moderných technológií, finančný sektor a zamestnanci vrcholného manažmentu bodujú vo viacerých prieskumoch!

Už niekoľko rokov sa na prvých priečkach úspešne držia práve zamestnanci informačných technológií. Zlatou baňou sa stáva šikovné programovanie, vytváranie mobilných či webových aplikácií, úspešná realizácia a správa webových stránok. Svet moderných výpočtových technológií stále napreduje! Tým sa otvárajú aj nové možnosti sebarealizácie a dobrých zárobkov.

Hlboko do vreciek rozhodne nemajú ani zamestnanci bánk, poistní matematici či zamestnanci vrcholného manažmentu. Pre túto prácu sa narodí len skutočný milovník čísel, štatistík a organizačno-strategických plánov. Ak sú pre vás tieto pozície málo atraktívne, možno z vás bude špičkový praktický lekár alebo právnik. Stále sa darí aj zamestnancom reklamného sektora či v oblasti prieskumu na trhu. Rozhodne sa máte čím inšpirovať, len viac ako plácu milujte svoju prácu!

Foto: pixabay.com