Najkrajší grécky ostrov – Santorini

Kto by nepoznal svetoznáme mestečko bielych domčekov s krásnymi sýtomodrými strechami, ktoré je na pobreží mora? Santorini je známe z mnohých pohľadníc a častokrát sa vyskytuje na zozname vecí, ktoré chcú ľudia počas svojho života navštíviť. Tento grécky ostrov je vulkanického pôvodu a ponúka jednu z najluxusnejších európskych dovoleniek.

Dovolenka

Pláže ostrova Santorini, ktoré obmýva Egejské more, sú pokryté do čierna sfarbeným pieskom. Dovolenka na Santorini je pomerne finančne náročná, no tesne po sezóne viete kúpiť chartrový let za prijateľnú cenu. Letisko je situované len dva kilometre od hlavného mesta. Väčšina hotelov je vstavaná priamo v útesových skalách, z ktorých je výhľad priamo na sopku. Pokojnú dovolenku na Santorini bez turistami preplnených ulíc si užijete najmä v októbri, keď je tu ešte stále dosť vysoká teplota, more si udržuje teplotu z leta, no turistov je tu pomenej.

Zaujímavosti ostrova

Cestovatelia označujú tento ostrov v gréckom súostroví Kyklady ako najkrajší práve pre svoju typickú architektúru, ktorá je svetoznáma. Práve na tomto ostrove sa udiala zrejme najsilnejšia erupcia sopky, ktorá sa odohrala v pätnástom storočí pred Kristom. Láva tu dodnes vyviera a vytvára nové malé ostrovčeky, ku ktorým sa môžete ísť pozrieť výletnou loďou.

Na ostrove žije len niečo okolo šestnásťtisíc obyvateľov a tí prevažne žijú z turizmu. Na severovýchodnom pobreží ostrova sa nachádza pláž Oia, ktorá je široká až päťdesiat metrov a vedú k nej strmé schody v skalách.

Otázka kolujúca medzi odborníkmi načrtáva, že práve Santorini by mohlo byť stratenou Atlantídou. Choďte sa za týmto tajomstvom pozrieť sami a užite si prechádzky v starom meste či západy slnka s výhľadom na vulkán. Ideálne pre zamilované páry či pre kohokoľvek, kto miluje cestovanie a chce spoznávať svet.

Foto: pixabay.com