Móda a história značky Gucci

Vo svete módy sa značky pretekajú, ktorá príde s čo najlepšou novinkou na móla a aká celebrita si ich kúsok vyberie pred kamery. Takéto zviditeľnenie je pre svetové módne domy prestížnou reklamou. Jednou zo známych značiek, ktorú miluje Brat Pitt, Rihanna či Blake Lively je Gucci s logom dvoch zrkadlovo k sebe otočených písmen G, ktorú založil v roku 1921 Guccio Gucci.

Začiatky

Prvé výrobky, ktoré niesli na seba značku Gucci, boli kožené doplnky pre kone a neskôr poťahy pre automobilky. Dnes sa celosvetovo známa talianska módna značka Gucci zameriava na širokú škálu kožených výrobkov a je jednou z najviac rozpoznateľných v módnom priemysle. Jednou zo zaujímavosti z histórie značky Gucci je to, že v období druhej svetovej vojny sa pre nedostatok kože začali v tomto módnom dome vyrábať kabelky s bambusovou rukoväťou, ktoré ostali v ponuke zákazníkom až do súčasnosti.

Najdrahšie džínsy

Okrem výroby odevov sa módny dom Gucci zameriava aj na luxusné parfémy. K najznámejším patria Gucci Eau de Parfum II alebo Envy. Ďalšou zaujímavosťou je, že značka Gucci sa zapísala v roku 1998 aj do Guinessovej knihy rekordov za najdrahšie vyrobené džínsy. Tie stáli vtedy 3134 dolárov a boli ozdobené africkými gorálkami.

V súčasnosti má značka Gucci obchody po celom svete a vyrába aj obľúbené semišové mokasíny pre ženy i mužov. Sídlo má tento módny dom vo Florencii a majetok sa odhaduje na niekoľko biliónov dolárov. Značku Gucci milovala aj slávna Grace Kelly.

Krvavá história

Značka Gucci si vo svojej histórii prešla závratným rastom po smrti zakladateľa, keď jeho syn Aldo otvoril butiky v Paríži, New Yorku a Londýne, ale napríklad v roku 1982 musela byť polovica predaná do Bahrajnu. Nehovoriac o tom, že v roku 1993 bol zavraždený vnuk Guccia Gucciho, ktorého vraždu si objednala jeho vlastná manželka.

Foto: pixabay.com