Mesto svätého Václava

Máte chuť na dovolenku, no financie vám nedovoľujú zaletieť si na Bali či do Francúzskej Polynézie? Nesmúťte, aj v zime, aj v lete, je tu pre vás čarovná Praha, ktorú máte čo by ste kameňom dohodili a navyše vás výlet či kratšia dovolenka v hlavnom meste Česka nezruinuje. Hor sa na rezervácie!!

Ako pri väčšine turisticky milovaných mestách, aj pri Prahe, máte možnosť rozhodnúť sa, či si spravíte dovolenku po svojom alebo si zaplatíte zájazd, ktorý síce možno trochu preplatíte, no budete mať zabezpečené naozaj všetko. Pri Prahe však nemusí byť veľkým háčikom cestovať bez pomoci agentúry, keďže sa bez problémov dorozumiete a pri akejkoľvek krízovej situácii nebudete mať stresy, aby ste vôbec vysvetlili, čo je vo veci.

Stačí jedna prechádzka Starým mestom Prahy a pochopíte, že vaša návšteva nie je posledná. Kroky po Karlovom moste, kde karikaturisti robia svoju prácu viac než dobre, vás zavedú až pod hrad. Nevidieť výmenu stráži je priam kacírstvom! V srdci Česka sa naozaj oplatí vyjsť si na rozhľadňu Petřín, odkiaľ je krásne vidieť celú stovežatú Prahu.

Václavské námestie s dominantnou sochou stráži centrum mesta a vy sa ním môžete pokojne potulovať, nakupovať či vybrať sa na návštevu národného múzea. V teplých mesiacoch sa naskytne turistom možnosť plavby po Vltave alebo si môžete prenajať loďku a bicyklovať sa po vode. Výlet či dovolenku v Prahe naozaj neoľutujete!