Máte bazén? Vieme, prečo by ste ho mali zastrešiť!

Mať vlastný bazén v záhrade je snom mnohých ľudí. Krátko po tom, čo si ho však nechajú zrealizovať, začnú premýšľať nad jeho zastrešením. A robia dobre! Bazénové zastrešenie je to najlepšie, čo pre seba i samotný bazén, môžete urobiť. Viete, aké sú najväčšie výhody zastrešenia bazénu?

Užívajte si kúpanie v akomkoľvek počasí

Zastrešenie vám predĺži radosť z kúpania o niekoľko mesiacov. To ocenia nielen vaše deti, ale všetci blízki, pre ktorých je kúpanie alebo plávanie obľúbeným koníčkom. Počasie vám nemusí priať, no vďaka zastrešeniu si bazén môžete nerušene užívať, aj keď prší. Zabezpečuje totiž konštantnú teplotu vody aj počas jesene alebo jari a vaša kúpacia sezóna sa tak predĺži bez výdajov na ohrev vody. Ten vám počas dňa zabezpečí skleníkový efekt a v noci si s tepelnými stratami tiež nemusíte lámať hlavu, vďaka prekrytiu sa im totiž vyvarujete. Výsledok? Menej vykurujete, a tým pádom ušetríte finančné prostriedky. Zastrešenie bazénu zvýši teplotu vody približne o 8 °C.

Prekrytie bazénu zlepšuje kvalitu vody a chráni vašich blízkych

Zastrešením si tiež značne uľahčujete údržbu bazénu, pretože ho chránite pred nečistotami a menej musíte investovať do chémie, ktorou by ste bez prekrytia rozhodne nešetrili. To však nie je všetko. Jedným z najvýraznejších benefitov je ochrana detí a blízkych pred možným pádom do vody. Bezpečnosť je rozhodne na prvom mieste, preto ak sú vo vašej rodine malé deti, netreba so zastrešením bazénu dlho otáľať.

Zastrešte si bazén podľa svojich predstáv

Odborníci, ktorí sa zastrešovaniu bazénov venujú úspešne už niekoľko rokov, vám dokážu vytvoriť aj atypické prekrytie vášho bazénu tak, aby ste boli nanajvýš spokojní. Navrhnú vám optimálny model, no výsledný efekt a rozhodujúce slovo, bude už len na vás. V ponuke nájdete mnoho typov bazénových prekrytí, no vychádzať sa bude z priestoru, ktorý potrebujete zastrešiť. Nie je problém vytvoriť ani zastrešenie napojené priamo na dom alebo prekrytie umiestniť v rámci svahovitého terénu tak, aby bolo plne funkčné.