Každé miesto v detskej izbe sa hodí

Aj vy máte dojem, že váš dom alebo byt sa každým dňom zmenšuje a priestor v ňom vám už nestačí? Je kúpa väčšieho bytu alebo domu nereálna a vy už neviete, kam máte všetko uložiť? Pokiaľ nemáte chuť vyhodiť polovicu vecí svojich detí a oblečenia, mali by ste pristúpiť k inému riešeniu.

Existuje mnoho možností, ako si pomôcť s hŕbou hračiek, a kúpa riešení vás bude stáť menej ako kúpa nového bytu, či len jednej izby.

Postieľky a postele

Už pri kúpe postieľky pre svoje prvé dieťatko môžete myslieť na úsporu priestoru. Nemyslí sa tým menšia postieľka, ale pohodlné riešenie kombinácie postieľky a šuplíka uloženého pod časťou na spanie. Môžete tak uložiť čisté plienky či oblečenie do šuplíka a ušetríte tým miesto v inej skrinke.

Vaše ratolesti však rastú takou rýchlosťou, že ste práve v momente, keď máte vymeniť postieľku pre bábätká za detskú väčšiu posteľ? V Möbelix žiadny problém. Tento predajca vám ponúka dokonalú kombináciu vyvýšenej detskej postele, pod ktorou sa nachádzajú štyri šuplíky, schodíky na vstup do postele, jeden priestor na hračky a pripojený písací stôl. Výbornou výhodou tejto postele je možnosť pre vaše dieťa, že ak sa chce hrať a potrebuje väčší priestor v izbe, môže si svoj písací stôl jednoducho zasunúť pod posteľ a vznikne tak voľné miesto. Tak si môže vaše dieťa schovať pod posteľ omnoho viac vecí a ušetríte tým miesto v celej izbe. V izbe potom môžete postaviť väčšiu skriňu, ktorá vám ponúkne ďalší priestor.

Ak však vaše dieťa patrí už k čerstvým pubertálnym mladíkom či slečnám, zaiste musíte dbať na správne rozmery postele a, žiaľ, detské postele to už nebudú. Möbelix ponúka na úsporu priestoru posteľ pre dospelých, ktorá je vyvýšená a s odkladacím priestorom v spodnej časti. V odkladacom priestore si vaše deti môžu odložiť školské potreby do otvorenej časti, oblečenie do dvoch zatváracích skriniek a spodnú bielizeň do dvoch šuplíkov. Takéto ušetrenie priestoru dokáže nahradiť jednu menšiu komodu v izbe. V prípade, že v takejto izbe sú už dve alebo viaceré deti, mali by ste popremýšľať nad poschodovou posteľou.

Rozmery jednej postele sú približne 90 cm šírka a 200 cm dĺžka, čo pri poschodovej posteli znamená veľkú úsporu miesta. Vaše deti budú zaiste spokojné so spaním na takejto posteli a jej využitie je pri použití fantázie akékoľvek, napríklad s prekrytím dekou ako bunker na hranie.

V internetovom obchode www.moebelix.sk je k dispozícii najnovšia poschodová posteľ, ktorá splní všetky vaše požiadavky na poschodovú posteľ s úsporou priestoru. Predstavte si poschodovú posteľ, v ktorej pod prvou spodnou posteľou sa nachádzajú šuplíky a priestor na odkladanie kníh či drogérie a pod vrchnou posteľou sa nachádza veľká skriňa na oblečenie a poličky. Presne táto skriňa tvorí začiatok spodnej postele, čiže tá spodná je trochu vysunutá. Presne toto je top ponuka pre vašu úsporu priestoru v detskej izbe! A cena takejto úžasnej kombinácie je neuveriteľne výhodná, keďže máte dokopy dve postele, jednu veľkú skriňu a ukladací priestor.  

Píli vám vaše takmer dospelé dieťa uši s tým, že naozaj veľmi túži po veľkej manželskej posteli, no vy si to nemôžete priestorovo dovoliť? Nemusíte sa už obávať, pretože práve v takomto prípade môžete využiť poslednú možnosť úspory priestoru posteľou. Na internete sa dá nájsť viacero zaujímavých nápadov, ako efektívne využiť priestor v izbe.

V internetovom obchode máte možnosť zakúpiť si posteľ, ktorá má veľký výsuvný šuplík. V tomto šuplíku sa schováva rolovací rošt a vášmu dieťaťu stačí každý večer vytiahnuť šuplík, rozložiť rošt a matrac a celá posteľ je hotová za 5 minút. Vaše dieťa si môže oddýchnuť na veľkom lôžku rozlohy 180 cm šírky a 200 cm dĺžky. Možno je to väčšia posteľ ako tá vaša. A okrem vysúvacieho šuplíka sa v posteli nachádzajú aj dva menšie šuplíky, ktoré slúžia ako ukladací priestor pre posteľnú bielizeň či pyžamo.

Komody a skrine

Ako v každej detskej izbe budete zaiste potrebovať šuplíkové komody a šatníkové skrine, ktoré ponúkajú priestor až k plafónu, a hlavne si môžete určiť priority medzi oblečením a vecami, ktoré potrebujete v danom ročnom období alebo nie. Pokiaľ už jednu dobrú skriňu doma máte a nechcete ju vymeniť, v obchode Möbelix si môžete zakúpiť nadstavec skrine, ktorý vám podľa výberu vzhľadu bude ladiť k vašej skrini. Poskytne vám tak ďalší priestor nad vašou skriňou a vy máte poličky navyše.

Doplnky, čo vám zachránia čas a miesto

Často sa v domácnostiach stáva, že upratovanie izieb je veľký problém pre každého jedného člena rodiny. Nikto nechce stráviť polovicu dňa upratovaním drevených kociek, plastového Lega alebo malého oblečenia od Barbie. V obchode Möbelix máte možnosť zakúpiť boxy s vrchnákom, ktoré sú ideálne na neporiadok a zároveň slúžia aj ako výborná úspora miesta. Môžete si všetky boxy naskladať na seba, k posteli alebo do skrine. Ak sa vám myšlienka plastových boxov nepáči, môžete si vybrať látkový alebo papierový box.

Najväčším pomocníkom v domácnosti vám budú zaručene vrecká, ktoré môžete naplniť oblečením a vyfúknuť vysávačom. Vrecko tak zmení svoju veľkosť na približne trikrát menšiu. Takéto vrecká môžete odložiť vysoko v skrini a stačí ich vybrať vo vhodný čas. Existuje mnoho malých detailov v každej detskej izbe, ktoré dokážu ušetriť miesto, no najväčšou je rozhodne posteľ a skriňa. Uvidíte sami, ktorá z týchto rád vám bude najnápomocnejšia a zanechá najväčšiu úsporu priestoru.

Foto: pixabay.com