Kartové hry – zábava, zisk alebo krach

Nedostatok finančných prostriedkov alebo absencia adrenalínu často prinúti nestabilné povahy upadnúť do nebezpečného kolotoča hazardných hier ako sú karty, automaty či stávkovanie. Z neho sa už len ťažko človek dostane sám, bez pomoci druhých. Avšak, ak si niekto dokáže vymedziť prijateľné hranice, za ktoré sa v hraní nedostane, môže to byť aj zábava.

Jedným z možných prípadov hrania, a to tým najprijateľnejším, je hranie pre zábavu, hranie s priateľmi. Ak do stávok nevkladáte peniaze, ale máte len večer pri víne či pive a súperíte medzi sebou, kto je lepší, potom ste na dobrej strane hazardnej rieky. Zahrať si raz za čas poker nemusí byť na škodu. Ak už sú v banku peniaze, majte sa na pozore a nevložte viac, ako je potrebné.

Tou horšou možnosťou hrania sú veľké obnosy peňazí v strede stola alebo vo virtuálnom svete. V takých prípadoch už záleží len na tom, ku ktorému hráčovi sa prikloní pani šťastena. Nemôžete sa čudovať, že vám často nepomôže ani počítanie kariet v blackjacku, pretože ak má niekto šťastie, tak nad ním žiadnym podvodom nevyhráte. Samozrejme, môže sa stať, že prvé kolo vyhráte, budete mať peniaze a tie sa vám budú máliť, no nezabúdajte, že šťastie je vrtkavé a ako rýchlo prišlo, tak rýchlo môže zase odísť.

Hra s priateľmi a peniazmi je však ešte stále prijateľnejšia forma hazardu ako na internete, kde nájdete zadarmo poker alebo stávkovanie na všetkých možných stránkach. Tomuto sa snažte vyhýbať, pretože hráte často proti počítaču a aj sami musíte uznať, že ten je „inteligentnejší“ a raz vás nechá vyhrať, no oplatí vám to niekoľko násobne viac!