Izolujeme s tatranským profilom

Zvýšte estetický dojem z interiériu alebo exteriéru použitím drevených prvkov. Jedným už roky obľúbeným je napríklad drevený obklad, ktorý nielen dobre vyzerá, ale navyše vynikajúco izoluje. A využiť prírodu na zateplenie nie je vôbec zlý nápad.

Úspech spočíva v sile drevín

Na výrobu drevených obkladov sa najčastejšie využívajú dreviny ako smrek alebo borovica, pretože sú veľmi odolné proti hnilobe a dlhé roky vydržia slúžiť v dobrom stave. Smrek červený dokonca svojimi vlastnosťami konkuruje pevnému dubu. Má veľmi dobre viditeľné letokruhy a vyznačuje sa malou hrčovitosťou, vďaka čomu sa aj práca s drevom stáva pohodlnou. Drevo nájde využitie pri tvorbe tatranských profilov, ale aj zrubových profilov, drevených podláh a terasových dosiek, parkiet či exteriérových obkladov. Borovica ponúka o niečo mäkšie drevo, no napriek tomu sa nedá zahanbiť a tiež ponúka dlhú trvácnosť a odolnosť proti hnilobe. Vďaka mäkkosti sa s drevom výborne pracuje. Drevené dosky vytvorené z týchto drevín na účely tatranského profilu sú spracované tak, aby do seba jednoducho zapadali.

Montáž zvládnete aj sami

Pokiaľ sa nebojíte výziev, montáž tatranského profilu možno zvládnete aj sami. Stačí si pozrieť pár návodov na internete a riadiť sa pokynmi predajcu, ktorý svoj výrobok pozná najlepšie. Drevený obklad sa montuje na podkladové hranoly rozostúpené 30-70 cm. Pri montáži môžete využiť klince, samorezkové skrutky alebo špeciálne úchyty. Aby drevina dlhšie vydržala, ale zároveň získala krajší zjav, je vhodné ju ošetriť olejom alebo lakom. Tatranský profil môžete umiestniť do interiéru i exteriéru. V interiéri najlepšie vynikne v kuchyniach, jedálňach, v podkroviach alebo chodbách. Vonku ho využijete pri skrášľovaní svojho altánku alebo stavby. Pamätajte, že nejde len o estetický dojem, drevo charakterizujú vynikajúce izolačné vlastnosti.